Bundesliga. Borussia znów straciła punkty

Borussia Dortmund tylko zremisowała na wyjeździe z Hoffenheim. Drugą bramkę dla wicemistrzów Niemiec zdobył Łukasz Piszczek, a asystę przy pierwszej bramce miał Robert Lewandowski.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Mimo ciężkiej sytuacji Borussia wyszła z grupy w Lidze Mistrzów, ale odbija się to na postawie w rozgrywkach ligowych. Przed tygodniem wicemistrzowie Niemiec przegrali ważny mecz z Bayerem Leverkusen, a w sobotę zremisowali ze znajdującymi się w dolnej połowie tabeli piłkarzami Hoffenheim.

Borussia zaczęła od zmasowanych ataków. Dwukrotnie piłkę do siatki skierował Marco Reus, ale sędzia w obu przypadkach gola nie uznał. Najpierw w 10. minucie uznał, że Lewandowski utrudniał interwencję bramkarzowi, a w 16. odgwizdał spalonego. Minutę potem na prowadzenie wyszli gospodarze. Po kontrze Mitchella Langeraka pokonał Sven Schipplock.

Dalej atak pozycyjny prowadziła Borussia, a Hoffenheim kontrowało. Przyniosło im to powodzenie po raz drugi w 37. minucie. Obrońcy skupili się na Sebastianie Rudym, który świetnie odegrał na prawą stronę do Kevina Vollanda, a ten nie dał szans Langerakowi.

Jeszcze przed przerwą Borussia zdołała strzelić kontaktową bramkę. Po rzucie rożnym Reusa Jens Grahl wypuścił piłkę z rąk, zagrał ją jeszcze Lewandowski, a w siatce umieścił Pierre-Emerick Aubameyang.

Po przerwie Borussia atakowała, ale z trudnością przedzierała się pod bramkę rywali. W 64. minucie Aubameyang mógł zdobyć drugą bramkę, ale Grahl zdołał obronić uderzenie z wolnego. Trzy minuty później był remis. Nuri Sahin świetnie dośrodkował z lewej strony, a do główki najwyżej wyskoczył Piszczek. Polski obrońca zachował się jak klasyczny środkowy napastnik. Gdy bramkarz odbił piłkę z zimną krwią wbił ją do siatki.

W końcówce gra się zaostrzyła, posypały się żółte kartki. Jedną z nich obejrzał Eugen Polanski. Goście mieli kilka szans na strzelenie decydującej bramki. Bliscy szczęścia byli Henrich Mchitarian, Reus i Julian Schieber. Skończyło się jednak na remisie.

Borussia po tym meczu ma już 12 punktów straty do Bayernu, który w sobotę pokonał 3:1 HSV.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone