Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia szuka następcy Lewandowskiego. Dżeko na celowniku

Po sezonie z Borussii Dortmund odejdzie jej najlepszy snajper Robert Lewandowski. Działacze wicemistrzów Niemiec mają więc sporo czasu na poszukanie jego następcy. Zainteresowani są napastnikiem Manchesteru City Edinem Dżeko.


Dżeko do Borussii może przenieść się już w styczniu. Bośniak koniecznie chce zacząć regularnie grać w pierwszym składzie. Po sezonie czekają go mistrzostwa świata i chce się do nich odpowiednio przygotować. Borussia jest w stanie zapłacić za niego w zimowym okienku 15 mln funtów. The Citizens chcą więcej.

Inną drużyną zainteresowaną pozyskaniem Bośniaka jest Inter Mediolan. Dżeko z pewnością nie będzie wybrzydzał. W Premier League od sierpnia tylko raz wybiegł w podstawowym składzie.

W Borussii coraz mocniej rozglądają się za wzmocnieniami. Oprócz Lewandowskiego mogą stracić też innych kluczowych zawodników. Mówi się, że ofertę za Marco Reusa i Ilkaya Gundogana złoży Manchester United. Ten pierwszy ma w kontrakcie klauzulę, dzięki której może opuścić klub za 29,4 mln funtów.