Bundesliga. Remis Borussii z Norymbergą

W 6. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Norymbergą 1:1. Była to pierwsza strata punktów wicemistrzów Niemiec w tym sezonie.

Juergen Klopp zdecydował się w tym meczu postawić na kilku graczy rezerwowych. Zagrali m.in. Durm, Sokratis (za kontuzjowanego Hummelsa) czy Ducksch. W pierwszym składzie nie pojawił się Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski zmienił w 65. minucie Błaszczykowskiego.

Borussia zaczęła mecz z większym animuszem. Już w 6. minucie Reus minął w sytuacji sam na sam bramkarza, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej przez jednego z obrońców. W 18. minucie gospodarze się odgryźli. Piłka po strzale Franza trafiła w poprzeczkę.

Goście na prowadzenie wyszli w 38. minucie. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Schmelzer. Piłka trafiła w samo okienko. Norymberga wyrównała w 51. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Nilssona, który obrócił się i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Borussii. Piłka uderzona z pięciu metrów trafiła w samo okienko.

W dalszej części meczu to Borussia była bliższa strzelenia bramki. Nieskuteczni byli jednak Ducksch i Lewandowski. To pierwsza strata punktów w tym sezonie dla wicemistrzów Niemiec. Dogonić w tabeli może ich Bayern Monachium, który musi wygrać z Schalke. Mecz rozpoczyna się o 18.30.