Bundesliga. Remis Borussii z Norymbergą

W 6. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z Norymbergą 1:1. Była to pierwsza strata punktów wicemistrzów Niemiec w tym sezonie.
Kartki:Chandler - żółta
Skład:Schaefer - Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt - Hasebe, Stark, Frantz - Kiyotake (89. Angha), Ginczek (81. Pekhart), Hlousek (67. Esswein)
Bramki:Schmelzer (38.)
Kartki:Reus, Subotić - żółta
Skład:Weidenfeller - Durm, Papastathopoulos, Subotić, Schmelzer (46. Sahin) - Bender, Grosskreutz - Błaszczykowski (65. Lewandowski), Reus (46. Hofmann), Aubameyang - Ducksch

Juergen Klopp zdecydował się w tym meczu postawić na kilku graczy rezerwowych. Zagrali m.in. Durm, Sokratis (za kontuzjowanego Hummelsa) czy Ducksch. W pierwszym składzie nie pojawił się Robert Lewandowski. Napastnik reprezentacji Polski zmienił w 65. minucie Błaszczykowskiego.

Borussia zaczęła mecz z większym animuszem. Już w 6. minucie Reus minął w sytuacji sam na sam bramkarza, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej przez jednego z obrońców. W 18. minucie gospodarze się odgryźli. Piłka po strzale Franza trafiła w poprzeczkę.

Goście na prowadzenie wyszli w 38. minucie. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Schmelzer. Piłka trafiła w samo okienko. Norymberga wyrównała w 51. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Nilssona, który obrócił się i z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi Borussii. Piłka uderzona z pięciu metrów trafiła w samo okienko.

W dalszej części meczu to Borussia była bliższa strzelenia bramki. Nieskuteczni byli jednak Ducksch i Lewandowski. To pierwsza strata punktów w tym sezonie dla wicemistrzów Niemiec. Dogonić w tabeli może ich Bayern Monachium, który musi wygrać z Schalke. Mecz rozpoczyna się o 18.30.

Komentarze (19)
  • face42

Oceniono 21 razy 19

no to sobie Klopp poeksperymentował

• bwodarski

Oceniono 18 razy 18

Dziennikarz wszystkich graczy drugiego planu wymienił z nazwiska a Papastathopulosa z imienia, why? za ciężko nazwisko przepisać?:D

• michalek14

Oceniono 8 razy 8

,,Piłka trafiła w samo okienko"
    ,,Piłka uderzona z pięciu metrów trafiła w samo okienko"
    Nie można tego inaczej napisać? Dlaczego okienko zawsze musi być samo?

0

Szczerego Serca Wspaniałe Gwiazdy Brylanty Światowe Piłkarze Borussia Dortmund oraz Gwiazda Trenerska światowa Jürgen Klopp wykonali dobrą pracę porażka też potrafi czegoś nauczyć twierdzę że w kolejnych meczach będą jeszcze Szczerego Serca bardziej zmotywowani , wyniki kolejnych meczów piąta kolejka Bundesliga Borussia Dortmund - Hamburger SV 6:2 szósta kolejka FC Nurnberg - Borussia Dortmund 1:1 pierwszy mecz w grupie tego sezonu Ligi Mistrzów 2013/14 SSC Napoli - Borussia Dortmund 2:1 mimo przegranej Szczerego Serca Wspaniałego Klubu Borussia Dortmund jako kibic 21 wieku Szczerego Serca wierzę że kolejne mecze będą wyglądać inaczej każdy punkt się liczy by wyjść z grupy Ligi Mistrzów 2013/14 opis słowny pisewny z htc one x z Dużym Szacunkiem z Poważniem Radosław Sobierański M.Słupsk translate.google.pl/?hl=pl&tab=wt -pl/en/

• xawerysw

Oceniono 2 razy 0

To był idealny mecz na takie eksperymenty, niech się rezerwowi ogrywają bo zespół prędzej czy później będzie ich bardzo potrzebował. Szkoda, że nie ma 3 punktów ale szansa na grę dla nich była warta zadowolenia się remisem. Kilka słów o pojedynkach gigantów krotkapilka.pl/artykul,walki_futbolowych_gigantow,1255

• arnuwandas

Oceniono 13 razy -1

Klopp ewidentnie pogubił się po raz kolejny ( vide mecz z Schalke u ubiegłym sezonie).Pal licho te dziwne rotacje składem, połączone z zamianą pozycji, na których zawodnicy zazwyczaj grają, to jeszcze zdejmuje Kubę, zawodnika ewidentnie kreatywnego, który zawsze może stworzyć jakieś zagrożenie, i zostawia zagubionego debiutanta Duckscha, Poza tym Obama na skrzydle to jest nieporozumienie. Gość ma szybkość i instynkt do wykorzystywania sytuacji podbramkowych, ale nie ma techniki potrzebnej do pojedynków na skrzydle i dokładnych dośrodkowań. On powinien być przygotowywany do zajęcia miejsca Lewego w przyszłym sezonie,a nie bezsensownego wałęsania się po lewej stronie, gdzie Błaszczak sobie wiele lepiej radzi. W następnym meczu Kevin zagra chyba na bramce. Kiedyś był prawoskrzydłowym, teraz jest lewym obrońcom, ale dziś był defensywnym pomocnikiem , a później prawym obrońcom. Brakuje w tej Borussii jakości. Zawodzi Reus, Miki też nie przekonuje, że był wart 27 baniek. Czarno to widzę...