Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Watzke: Borussia nigdy nie zwolni Kloppa

Dyrektor Borussii Dortmund w obszernym wywiadzie na łamach ?Kickera? zapewnia, że niezależnie od okoliczności nigdy nie zwolni Juergena Kloppa. Trener, który prowadzi BVB od 2008 roku, ma kontrakt ważny do 2016 - Na pewno go wypełni - powiedział Joachim Watzke..


W ciągu pięciu lat pracy z Borussią Klopp wywalczył dwa tytuły mistrzowskie, Puchar Niemiec, a także dotarł do finału Ligi Mistrzów. Te osiągnięcia sprawiły, że cieszy się całkowitym zaufaniem ze strony dyrektora klubu.

- Nigdy nie zwolnię Juergena Kloppa, niezależnie od okoliczności - powiedział Watzke, dodając także, że jest przekonany o lojalności szkoleniowca. - On nie jest osobą, która podpisałaby kontrakt, a później go zerwała. Nigdy nie zrobił czegoś takiego. Ma umowę ważną do 2016 roku i na pewno ją wypełni - dodał.

Szef Borussii skomentował także kwestię piłkarzy, którzy opuścili Borussię, odchodząc do bogatszych klubów. Chodzi oczywiście o Shinjiego Kagawę, który przeszedł do MU, i o Maria Goetzego, który zasilił Bayern Monachium.

- Piłkarze odchodzący z Dortmundu są efektem statusu naszego klubu. Ile jest tak naprawdę zespołów, z których żadni zawodnicy nie odchodzą do większych klubów? Gdybyśmy chcieli utrzymać wszystkich naszych graczy, to musielibyśmy im płacić pieniądze podobne do tych, jakie oferują Bayern i Real Madryt.