Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juergen Klopp: Nie znam 80 procent piłkarzy, na których wydano w Anglii 700 mln

W rozmowie z ?Bildem? trener Borussii oceniał szalone okno transferowe w Europie. - W przeszłości Borussia wydawała szalone kwoty za piłkarzy. Ale to, co dzieje się w Anglii, to prawdziwy obłęd. Nie znam 80 procent piłkarzy, na których wydano tam 700 mln euro.


Najbardziej zaskakującym ruchem ostatniego dnia okna transferowego było przejście Mesuta Ozila z Realu Madryt do Arsenalu. "Kanonierzy" to grupowy rywal Borussii w Lidze Mistrzów. - Nie interesuje mnie, jacy zawodnicy grają w drużynie przeciwnej. Ten transfer to jednak prawdziwa bomba. Nie często zdarza się, że ktoś w ostatniej chwili rzuca na stół 50 mln. Mesut to wspaniały zawodnik. Nie mam pojęcia, dlaczego Real pozwolił mu odejść. Może naprawdę potrzebuje pieniędzy - skomentował Klopp.

Największym hitem okna było jednak sprowadzenie do Realu Garetha Bale'a. Walijczyk kosztował podobno 100 mln euro, choć klub podaje kwotę ok. 90 mln. Na Kloppie ta kwota nie robi jednak wrażenia. - Nieważne, ile kosztuje piłkarz. Pytanie brzmi: Czy naprawdę go chcesz i czy przyda się zespołowi. Kwota jest oszałamiająca, ale te pieniądze zostają w futbolu. Florentino Perez chciał kupić Bale'a i to zrobił. Może kiedy prezes Realu wstaje rano, nie ma pojęcia co zrobi z pieniędzmi wieczorem - mówił.

Trener Borussii nie jest zwolennikiem wydawania fortuny na piłkarzy. - W przeszłości Borussia wydawała szalone kwoty za piłkarzy. Ale to, co dzieje się w Anglii, to prawdziwy obłęd. Nie znam 80 procent piłkarzy, na których wydano tam 700 mln euro - przyznaje.