Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Borussia na czele tabeli fair-play

Borussia Dortmund prowadzi w tabeli Bundesligi po trzech kolejkach. Jest również liderem w tabeli fair-play. Co ciekawsze, żaden z zawodników wicemistrzów Niemiec nie został ukarany nawet żółtym kartonikiem.
Borussia w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe Augsburg 0:4, w drugiej u siebie 2:1 Eintracht Brunszwik, a w piątek okazali się lepsi na własnym stadionie od Werderu Brema wygrywając 1:0 po golu Roberta Lewandowskiego.

W żadnym z tych meczów podopieczni Juergena Kloppa nie zobaczyli od sędziów nawet żółtej kartki. Drugie miejsce w tabeli fair-play ma Eintracht Brunszwik. Piłkarze beniaminka Bundesligi w dwóch meczach obejrzeli dwie żółte kartki. Najbrutalniejsi są piłkarze Hannoveru 96. Sędziowie pokazali im 10 żółtych kartek i jedną czerwoną.

W poprzednim sezonie drużyna z Westfallii również należała do najczyściej grających. W 34 meczach jej piłkarze zobaczyli 41 żółtych kartek, 3 czerwone i raz jeden z piłkarzy zobaczył dwie żółte kartki w jednym meczu. To dało im drugie miejsce w tabeli fair-play. Tak samo jak w normalnej tabeli ustąpili Bayernowi Monachium.

Borussia Dortmund to nie tylko "polskie trio"! My dajemy Ci znacznie więcej ?