Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Lewandowski: Muszę zaakceptować, że zostaję w Borussii

Jestem zaskoczony tym, że Borussia zrezygnowała z możliwości zarobienia na mnie - mówi w rozmowie z dziennikiem ?Bild? Robert Lewandowski. Polak ma żal do szefów Borussii Dortmund, że nie pozwolili mu odejść, ale akceptuje swoją sytuację.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę! Sprawdź się jako prezes klubu ?

Napastnik, który ma ważny kontrakt z Borussią do czerwca 2014 roku, od dawna nie ukrywał, że liczy na zmianę otoczenia. Mówiło się o tym, że piłkarz latem przejdzie do Bayernu Monachium, ale Borussia piłkarza nie sprzedała. Polak w Dortmundzie pozostanie do zakończenia kontraktu.

- W rundzie rewanżowej oddałem Borussii wszystko. Grałem i strzelałem, myśląc o tym, że latem będę mógł zmienić klub. Po rozmowach w klubie byłem przekonany, że będę mógł podjąć absolutnie samodzielną decyzję. Ale wszystko szybko się zmieniło. Niestety, teraz jest tak, że muszę tu zostać - powiedział rozżalony Lewandowski w rozmowie z "Bildem".

- Muszę zaakceptować, że zostaję w Borussii - dodał.

Polak nie rozumie, dlaczego Borussia woli zatrzymać go do końca kontraktu i nic nie zyskać na jego odejściu. - Jestem zaskoczony tym, że Borussia zrezygnowała z możliwości zarobienia na mnie - stwierdził.

Lewandowski od ponad tygodnia trenuje z Borussią. 24-letni napastnik wystąpił w dwóch sparingach - z Bursasporem i FC Luzern zdobył po jednej bramce i był komplementowany przez trenera Juergena Kloppa, który stwierdził, że "bardziej profesjonalnie nie mógł się zachować", dyrektor klubu Hans-Joachim Watzke powiedział, że nigdy nie zwątpił w charakter Roberta.