Gol Lewandowskiego w sparingu z FC Luzern [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył jedną z bramek dla Borussii Dortmund w zwycięskim sparingu z szwajcarskim FC Luzern (4:1). Do siatki trafił także nowy nabytek wicemistrzów Niemiec - Henrich Mchitarian.

Startuje nowy sezon Wygraj Ligę ! Kupisz Saganowskiego czy Ślusarskiego? ?

Borussia prowadziła już od 10. minuty - po ładnej akcji, którą zaczął Lewandowski, piłka trafiła do Mchitariana, który zagrał wzdłuż bramki do Dukscha, a ten bez problemu otworzył wynik meczu. Polski napastnik trafił do siatki po rzucie wolnym - dośrodkowywał Oliver Kirch, a Lewandowski przymierzył głową obok prawego słupka.

W 38. minucie Borussia popełniła błąd w obronie, co wykorzystali Szwajcarzy - sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Lezcano. Tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył Mchitarian, dla którego jest to drugi gol w przedsezonowych sparingach BVB.

Po zmianie stron Juergen Klopp tradycyjnie wymienił prawie całą jedenastkę (na boisko wszedł także Błaszczykowski). Bramkę na 4:1 w 47. minucie strzelił Marco Reus, który wykończył ładny atak pozycyjny i podanie Aubameyanga.

Lewandowski do tej pory zagrał w trzech sparingach, w dwóch strzelił bramkę (pierwszą kilka dni temu z Bursasporem). Już za jedenaście dni (27 lipca) Borussia zagra pierwszy oficjalny mecz - na stadionie w Dortmundzie zmierzy się z Bayernem o Superpuchar Niemiec.

Bramki: 0:1 Duksch (10.), 0:2 Lewandowski (29.), 1:2 Lezcano (38.), 1:3 Mchitarian (43.), Reus (56.)

Wyjściowa jedenastka Borussii: Langerak - Hummels, Sokratis, Subotic, Bandowski - Kirch, Gündogan, Hofmann, Mchitarian, Ducksch- Lewandowski

Zmiany: Reus, Błaszczykowski, Aubameyang, Sahin, Grosskreutz, Schieber, Sarr, Schmelzer, Durm, Hohmann

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone