Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Goetze już sprawia problemy Bayernowi

Przygoda Bayernu z Mariem Goetzem zaczęła się od zgrzytu. Na prezentacji w nowej drużynie były piłkarz Borussii pojawił się w koszulce z wielkim logo Nike. Sponsorem Bawarczyków jest Adidas, który rocznie wpłaca 35 milionów euro do klubowej kasy.
Mario Goetze to do tej pory najgłośniejszy transfer Bayernu. We wtorek odbyła się prezentacja nowego piłkarza. Świat obiegły zdjęcia, na których 21-letni Niemiec dumnie prezentuje nową koszulkę bawarskiego zespołu (Adidas), sam mając na sobie T-shirt z wielkim logo bezpośredniego konkurenta.Zrzut ekranu ze strony Bild.de

Wkład Adidasa w Bayern to 9 proc. rocznego budżetu mistrzów Niemiec. Prezes niemieckiej firmy odzieżowej zasiada także w zarządzie Bayernu. - Te zdjęcia nas zaskoczyły. Oczywiście negatywnie. To nie jest zgodne z umową - powiedział rzecznik prasowy Adidasa Oliver Brueggen.

- Przeprosiliśmy już Adidasa. Obiecaliśmy, że podobne zachowania nie będą miały miejsca w przyszłości - odpowiedział na łamach niemieckich mediów rzecznik prasowy Bayernu Mark Horwick.

Goetze przeszedł do Bayernu z Borussii Dortmund za 37 milionów euro. Od 1 lipca niemiecki pomocnik jest oficjalnie zawodnikiem Bawarczyków.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone