Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Płock czeka na rozpoczęcie Euro

W płockich hotelach liczą na przyjazd gości z Rosji. - Już się nawet reklamujemy pod tym kątem - opowiada menedżer hotelu Starzyński Piotr Starzyński.
- Mimo że w Płocku przed teatrem na Nowym Rynku powstanie wielka Strefa Kibica, to również Stare Miasto będzie żyło Euro 2012 - tłumaczy Marcin Walecki, menedżer klubu Kino. - Na płockiej starówce, zresztą jak co roku, uruchomimy ogródek piwny złożony z dwóch części: zadaszonej i pod parasolami. W obu znajdą się telewizory LED, na których będzie można na żywo śledzić mecze mistrzostw Europy. Planujemy kupić cztery telewizory. Żeby jednak kibic mógł u nas spokojnie obejrzeć mecz, a przy tym coś zjeść i wypić piwo, niezbędna jest licencja na transmisję. Czasu na jej wykupienie mamy niewiele, termin mija 18 maja, ale zdążymy.

Na fanów czekają atrakcje nie tylko piłkarskie. - Chcemy serwować dania z grilla, np. grillowany kotlet panierowany w zalewie a la Błaszczykowski albo biało-czerwone sałatki. Generalnie myślimy o tym, by potrawy z naszego menu miały nazwy związane z Euro - dodaje Walecki. - W ogródku piwnym wzrok będzie przyciągał specjalny wystrój. Zawisną biało-czerwone flagi, gadżety, a także kwiaty - surfinie.

Ogródek klubu Kino na Starym Rynku będzie w stanie przyjąć od 150 do 200 osób. - Słyszałem, że do Płocka może przyjechać liczna grupa kibiców z Rosji. Specjalnie dla nich chcemy przygotować menu w języku rosyjskim - podkreśla Walecki. - Mam jeszcze kilka pomysłów, ale nie chcę wszystkiego zdradzać, żeby nie zapeszyć. Ogródek piwny rusza pełną parą 28 kwietnia. Wtedy też zaczną się prace nad jego przyozdobieniem. Końcowy efekt zobaczymy pod koniec maja. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów.

- Nie ukrywam, że również liczę na przyjazd gości z Rosji - przyznaje menedżer hotelu Starzyński Piotr Starzyński. - Zareklamowaliśmy się na portalach rosyjskich, także w "Rosyjskim Kurierze Warszawskim". Jest to jedyna rosyjskojęzyczna gazeta w kraju, rozprowadzana także w niektórych miastach Rosji, na Ukrainie, w biurach podróży, ambasadach, konsulatach i na przejściach granicznych. Mam nadzieję, że Rosjanie do nas dotrą. Jesteśmy do tego przygotowani. W menu hotelowym na pewno znajdą coś ze swojej kuchni, w telewizji uruchomiliśmy rosyjskojęzyczny kanał, by podczas Euro mogli poczuć się jak u siebie w domu.

Według szacunków władz województwa - stolicę i Mazowsze może odwiedzić około miliona podróżnych. W Warszawie i w promieniu dwóch godzin jazdy autokarem od niej znajduje się ponad 80 tys. miejsc noclegowych, które mogą przyjąć kibiców Euro 2012. Ceny w stołecznych hotelach są wysokie, więc niewykluczone, że część kibiców zawita w poszukiwaniu noclegu do Płocka.

Przypominamy, że z okazji piłkarskiego święta ogłosiliśmy dla wszystkich kibiców konkurs - pokażcie swój sposób na kibicowanie! By przystąpić do konkursu, wystarczy opisać swój oryginalny sposób na kibicowanie podczas Euro 2012 i wysłać go na adres trybuna_kibica@agora.pl. Przesyłajcie wypracowania, opowiadania, zdjęcia, a nawet wiersze. Do wygrania są czytniki Kindle Keyboard, które będą główną nagrodą w naszym konkursie. Najlepsze prace zamieścimy również w "Gazecie Wyborczej" i na stronie plock.gazeta.pl.

Uwaga! Konkurs trwa do 11 kwietnia. Radość z kibicowania - oby do końca Euro!