5
6
Elche
Kartki: Cisma, Niguez, Pelegrin, Jonathas, Fajr, Lomban - żółta, Fajr - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Tytoń - Suarez, Roco, Pelegrin, Cisma (61. Albacar) - Gonzalez (70. Lomban), Pasalić - Niguez (82. Coro), Fajr, Rodriguez - Jonathas
Bramki: Pique (36.), Messi (55. - karny, 88.), Neymar (69., 71.), Pedro (90.) Kartki: Mascherano, Alba - żółta Skład: Bravo - Montoya, Pique, Bartra, Alba (70. Adriano) - Xavi (72. Roberto), Mascherano (70. Busquets), Rafinha - Pedro, Messi, Neymar
Sześć goli wbili piłkarze FC Barcelona bramkarzowi Elche Przemysławowi Tytoniowi w sobotni wieczór. Drużyna Luisa Enrique po wygranej ponownie zbliżyła się na punkt do prowadzącego w tabeli Realu Madryt.
28-letni Polak nie zawinił przy żadnym golu. Spektakularne błędy popełniali za to obrońcy Elche. W 35. minucie dali się zaskoczyć Messiemu, który błyskawicznie rozegrał rzut wolny, dośrodkowując w pole karne do Pique. Stoper Barcelony uniknął spalonego, minął rywala i pokonał Tytonia, któremu skuteczną interwencję uniemożliwił jeszcze rykoszet.

Ale wcześniej to Elche mogło prowadzić. Okazje były dwie, ale ani Jonathas, który huknął z woleja, ani Fajr nie byli w stanie pokonać Bravo. Ten drugi zaraz po przerwie wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Wtedy goście prowadzili już 2:0 po golu z rzutu karnego Messiego.

Później Argentyńczyk efektownie asystował przy dwóch bramkach Neymara, by tuż przed końcem ponownie, choć tym razem z akcji, pokonać Tytonia. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Pedro, któremu idealną piłkę wyłożył Neymar.

Wynik mógł być wyższy, ale Tytoń w drugiej połowie świetnie wybronił strzał z bliska Neymara. Nie dał się też pokonać w sytuacji sam na sam z Pedro.

W tym roku Barcelona wbiła już 15 goli Elche: sześć w sobotę i dziewięć w niedawnym dwumeczu Pucharu Króla. Drużyna Luisa Enrique traci w tabeli punkt do prowadzącego Realu, który w sobotę po słabej grze pokonał 2:1 Cordobę. Elche zajmuje 17. miejsce i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.