Sevilla
0
1
1
Bramki: Messi (21., 72., 78.), Neymar (49.), Rakitić (65.) Kartki: Mathieu - żółta Skład: Bravo - Alves, Pique, Mathieu, Alba (81. Adriano) - Xavi (77. Rafinha), Busquets, Rakitić - Suarez (74. Pedro), Messi, Neymar
Sevilla
Bramki: Alba (47. - sam.) Kartki: Coke, Banega - żółta Skład: Beto - Coke, Pareja, Carrico, Figueiras - Banega, Krychowiak - Vidal (61. Deulofeu), Suarez (61. Gameiro), Vitolo - Bacca (75. Aspas)
FC Barcelona pokonała Sevillę 5:1 w najciekawszym meczu 12. kolejki Primera Division. Leo Messi zdobył swoją 252. i 253. bramkę w lidze hiszpańskiej i jest już samodzielnym rekordzistą pod względem strzelonych bramek w tych rozgrywkach.
Przed spotkaniem z Sevillą Messi miał 250 bramek, o jedną mniej niż Telmo Zarra, który w latach 1940-1955 grał w barwach Athleticu Bilbao. Zrównał się z nim w 21. minucie, otwierając wynik spotkania.

Tuż po przerwie Sevilla wyrównała po samobójczym trafieniu Jordiego Alby, ale chwilę potem, w 49. minucie odpowiedział Neymar.

Gola na 3:1 w 65. minucie zdobył Ivan Rakitić, ale potem trafiał już tylko Messi. Najpierw w 72. minucie został samodzielnym liderem, a sześć minut później jeszcze wyśrubował swój wynik, kończąc mecz z dorobkiem 253 bramek w Primera Division.

Cały mecz w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak, ale rozegrał przeciętne spotkanie, podobnie jak cały zespół. Na pocieszenie od serwisu podliczającego statystyki meczowe WhoScored.com otrzymał notę 6,6, najwyższą w swoim zespole.