Primera Division. Barcelona wygrała z Bilbao. Dwa gole Neymara

Athletic Bilbao
0
0
0
Bramki: Neymar (79., 84.) Kartki: Busquets - żółta Skład: Bravo - Montoya, Mascherano (46. Pique), Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Pedro (78. Ramirez), Messi, El Haddadi (63. Neymar)
Kartki: Aduriz - żółta Skład: Iraizoz - De Marcos, Gurpegi, Laporte, Balenziaga - Iturraspe, Rico (83. Viguera) - Susaeta (63. Gomez), Benat (63. Lopez), Muniain - Aduriz
FC Barcelona pokonała u siebie 2:0 Athletic Bilbao w meczu 3. kolejki ligi hiszpańskiej. Oba gole w końcówce meczu strzelił Neymar, przy obu trafieniach asystą popisał się Lionel Messi.
Barcelona długo nie mogła strzelić bramki i w jej zdobyciu przeszkadzali nie tylko rywale, lecz także sędziowie. Nie zauważyli m.in. ewidentnego rzutu karnego na Munirze i nie uznali mu prawidłowo zdobytego gola, bo ich zdaniem był na spalonym.

Dopiero w końcówce meczu Barcelona wyrwała gościom trzy punkty. Neymar trafił do siatki w 79. i 84. minucie po podaniach Lionela Messiego. Najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, a po chwili (po świetnym wycofaniu Messiego) pokonał bramkarza spokojnym strzałem tuż przy słupku. Brazylijczyk wszedł na boisko dopiero w 63. minucie spotkania.

Dzięki tej wygranej Barcelona zajmuje z kompletem punktów pierwsze miejsce w tabeli. Strzeliła do tej pory sześć bramek i nie straciła żadnej.