Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Neymar wróci na boisko przed startem ligi?

Gwiazdor FC Barcelony Neymar, który podczas mundialu doznał kontuzji kręgosłupa, planuje powrót na boisko. Reprezentant Brazylii miałby wystąpić 18 sierpnia w meczu o Puchar Gampera z mistrzem Meksyku Leónem.
22-letni Brazylijczyk doznał kontuzji w ćwierćfinałowym spotkaniu MŚ z Kolumbią. Kręgosłup Neymara brutalnym wejściem uszkodził obrońca Camilo Zuniga, który kolanem kopnął piłkarza w plecy, w miejsce, które ten niedawno leczył. Badania wykazały, że Neymarowi pękł trzeci kręg lędźwiowy.

- Czuje się coraz lepiej i do Barcelony wrócę gotowy na 100 procent - powiedział Neymar, który ze względu na zobowiązania reklamowe przebywa w Japonii. Do stolicy Katalonii przyleci 5 sierpnia.

- Chcę rozegrać dobry sezon i pomóc drużynie w uzyskaniu jak najlepszych wyników - dodał piłkarz Barcelony.

Neymar prawdopodobnie wystąpi w meczu o Puchar Joana Gampera, jednego z założycieli i byłego prezesa Barcelony. Spotkanie z Leónem, mistrzem Meksyku, odbędzie się 18 sierpnia na Camp Nou. Tydzień później drużyna Luisa Enrique meczem u siebie z Elche zainauguruje rozgrywki Primera Division.

Barcelona poprzedni sezon zakończyła bez choćby jednego trofeum. To pierwszy taki przypadek od sześciu lat. Pracę w roli szkoleniowca stracił Gerardo Martino. 51-letniego Argentyńczyka, przymierzanego ostatnio do objęcia kadry swojego kraju, zastąpił były pomocnik katalońskiego klubu Enrique.

Więcej o: