0
3
3
Villarreal
Bramki: Cani (45.), Trigueros (55.) Kartki: Mario, Trigueros, Cani - żółta Skład: Asenjo - Gaspar, Musacchio, Gabriel, Jokić - Trigueros, Bruno, Pina (36. Aquino) - Dos Santos (82. Uche), Perbet (14. Pereira), Cani
Bramki: Gabriel (66. - sam.), Massachio (79. - sam.), Messi (83.) Kartki: Sanchez, Busquets, Alves - żółta Skład: Pinto - Alves, Bartra, Mascherano, Adriano - Xavi (62. Fabregas), Busquets, Iniesta - Sanchez (62. Tello), Messi, Pedro (90. Roberto)
Była 75. minuta spotkania i wynik 2:1 dla Villarrealu. Barcelona miała rzut rożny, a do piłki ustawionej w narożniku podszedł Dani Alves. Wtedy kibice rzucili w jego stronę bananem.
Alves w odpowiedzi na rasistowski gest ze strony kibiców zrobił coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Podniósł banana, obrał go, ugryzł kawałek, a potem wyrzucił i wykonał rzut rożny.

Dwie minuty później po zagraniu Alvesa ze skrzydła piłkę do własnej bramki skierował Mateo Pablo Musacchio. To było trafienie na 2:2. W 83. minucie zwycięskiego gola dla "Dumy Katalonii" zdobył Lionel Messi.

- Nie wiem kto to zrobił, ale chciałbym mu podziękować za rzucenie banana. Potas dał mi energię na dośrodkowanie, które zakończyło się golem. Żyję w Hiszpanii od 11 lat i od 11 lat śmieję się z tych idiotów - powiedział Alves dziennikarzom po meczu.

Barcelona wygrała na wyjeździe 3:2 z Villareal i zachowała szanse na końcowy triumf w lidze. Na trzy kolejki przed końcem "Blaugrana" traci do prowadzącego w tabeli Atletico Madryt cztery punkty.