Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Barcelona chce, by Martino jednak został

Od kilku miesięcy w hiszpańskich mediach pojawiały się spekulacje, jakoby Gerardo Martino miał prowadzić FC Barcelonę do końca obecnego sezonu. Teraz jednak ?Marca? donosi, że mimo braku wyników klub zaproponował mu pozostanie na kolejny rok i wypełnienie całego kontraktu.
Tu są Twoje bilety na mundial! Weź udział w konkursie i pojedź na Misję Brazylia! ?

Według madryckiej gazety z argentyńskim szkoleniowcem spotkał się dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta, który zapewnił go, że ma pełne wsparcie klubu i zarząd chce, aby kontynuował pracę w Barcy oraz zaczął przygotowania do kolejnego sezonu.

Informacja ta jest dosyć zaskakująca, gdyż wszystko wskazywało na to, że po tym jak Barcelona odpadła z rozgrywek o Puchar Króla i Puchar Mistrzów, a w lidze hiszpańskiej ma już czysto matematyczne szanse na tytuł, Martino nie będzie prowadził już katalońskiego klubu.

Dyrektor sportowy podczas spotkania z trenerem dokonał podsumowania sezonu i zaznaczył jasno, że nie zostały spełnione cele, jakie zakładano przed rozgrywkami. Dodał także, że oczekiwania wobec szkoleniowców Barcelony zawsze są wysokie, ale ten sezon był nietypowy z powodu "zawirowań boiskowych", nad którymi Martino nie miał kontroli.

Podstawowym celem klubu na kolejny sezon ma być zatrzymanie Lionela Messiego i zaoferowanie mu przedłużenia kontraktu. Ma to nastąpić jeszcze przed gruntowną przebudową pierwszego zespołu.

Po tym, jak z klubu odejdą piłkarze z tak znanymi nazwiskami jak Victor Valdes, Carles Puyol czy nawet Dani Alves, Barca ma nie oszczędzać na nowych piłkarzach, a właśnie tak wyglądała jej polityka w ostatnich latach. Jest to główny powód, dla którego dalsza praca Martino w Barcelonie jest tak istotna - czytamy w "Marce".

Zachęcić Argentyńczyka do pozostania w klubie ma możliwość wyboru przez niego całkowicie własnego sztabu szkoleniowego. Według nieoficjalnych doniesień w trakcie sezonu dochodziło bowiem do konfliktów pomiędzy członkami sztabu wskazanymi przez Martino, a tymi którzy pozostali w klubie po poprzednim szkoleniowcu - Tito Vilanovie.

Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Wygraj tablet Acer Iconia W4 i odkryj nowe oblicze apki Sport.pl LIVE


Czy Gerardo Martino powinien zostać w Barcelonie na kolejny sezon?