Primera Division. Barcelona zatrzymana przez Levante

W 20. kolejce Primera Division FC Barcelona tylko zremisowała na wyjeździe z Levante 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Vyntra, a gola wyrównującego zdobył Gerard Pique.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 10. minucie spotkania Levante wyszło na prowadzenie. Ivanschitz dobrze dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Barcelony, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Vyntra i umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Victora Valdesa.

Podopieczni Gerardo Martino bardzo szybko odpowiedzieli trafieniem Gerarda Pique. Tym razem to Barcelona miała rzut rożny, a do piłki ustawionej w narożniku podszedł Xavi. W polu karnym Levante świetnie odnalazł się Pique i pewnie skierował piłkę do siatki. Navas nie miał szans na skuteczną interwencję.

Z czasem Barcelona podkręcała tempo, ale podopieczni Martino nie potrafili sforsować defensywy Levante i nie stworzyli zagrożenia pod bramką Navasa. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Zaraz po wznowieniu gry Alexis Sanchez znalazł się w dogodnej sytuacji, ale pogubił się w polu karnym gospodarzy i zaprzepaścił szansę na zdobycie bramki. Najlepszą okazję na zmianę rezultatu zmarnował jednak Messi wraz z Xavim. Argentyńczyk strzelał z najbliższej odległości, jednak fenomenalnie między słupkami zachował się Navas, a dobitka Xaviego trafiła w Juanfrana.

W końcówce spotkania Barcelona rozpaczliwie szukała zwycięskiej bramki, ale wynik nie uległ już zmianie. Barcelona źle rozpoczęła rundę rewanżową, ale nie straciła pozycji lidera Primera Division ponieważ Rojiblancos zremisowali z Sevillą. Remis Barcelony w dzisiejszym meczu oznacza, że Real Madryt traci już tylko jeden punkt w ligowej tabeli do zespołu z Katalonii.