Bramki:Sanchez (7., 63., 69.), Pedro (16.)
Skład:Valdes - Montoya, Pique, Bartra, Alba - Xavi (65. Roberto), Song, Iniesta - Sanchez (75. Tello), Fabregas, Pedro (81. Neymar)
Elche
Kartki:Botia, Perez - żółta
Skład:Tono - Sapunaru (80. Mantecon), Botia, Lomban, Albacar - Sanchez (67. Marquez), Perez - Niguez, Gil, Fidel (61. Del Moral) - Boakye
Podopieczni Gerargo Martino pokonali Elche 4:0 w 18. kolejce hiszpańskiej Primera Division. Hat-trickiem popisał się Alexis Sanchez.
Do podstawowego składu Barcelony na ten mecz powrócił Victor Valdes, który wcześniej zmagał się z kontuzją. Leo Messi co prawda wznowił treningi, ale znalazł się poza kadrą meczową, a na ławce usiadł Neymar.

Gracze Barcelony bardzo szybko zdobyli bramkę i kontrolowali przebieg spotkania. W 7. minucie meczu Jordi Alba dostał ładne podanie z głębi pola, popatrzył jak ustawieni sa partnerzy, po czym precyzyjnie dośrodkował w pole karne. W 11. Elche najsprytniejszy był Sanchez, wyprzedził defensorów i wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości.

Po kwadransie gry, niespodziewanie przed szansą stanęli goście. Boakye był bliski wyrównania, ale trafił tylko w słupek bramki Valdesa. To mogła być naprawdę ładna bramka. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym przekonali się boleśnie gracze Elche. Fabregas chwilę później zagrał prostopadle na wolne pole, do piłki błyskawicznie dobiegł Pedro, minął bramkarza i nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki.

Sędziowie bardzo rzadko dyktują rzut wolny pośredni w polu karnym, a taki podyktował arbiter dzisiejszego spotkania. Barca miała ustawioną piłkę na 10. metrze na wprost bramki Elche. Zawodnicy gości ustawili w bramce prawdziwy mur, dzięki któremu nie padł gol. Pierwsza połowa meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem Katalończyków.

Druga połowa spotkania to jeszcze większa przewaga gospodarzy. W 48. minucie po faulu na Fabregasie sędzia podyktował 11. dla Barcelony, której nie potrafił na bramkę zamienić Xavi. Piłka po strzale Hiszpana minęła słupek bramki. W 63. minucie meczu Sanchez podwyższył na 3:0 po asyście Pedro.

68. minutę tego meczu na długo zapamięta Chilijczyk. Barcelona miała rzut wolny i na strzał ze stojącej piłki zdecydował się Sanchez. Bramkarz nie miał żadnych szans i piłka zatrzepotała w siatce. To pierwszy hat-trick Alexisa Sancheza w Barcelonie.

Wynik do końca spotkanie nie uległ już zmianie. Barcelona zdobywając trzy punkty ponownie jest liderem Primera Division i ma na koncie tyle samo punktów co Atletico (49). W najbliższej kolejce spotkań oba te zespoły zmierzą się w bezpośrednim starciu na Vicente Calderon.