Bramki: Pedro (31.), Mariano (68., samob.), Neymar (88.)
Skład: Pinto - Montoya, Puyol, Mascherano, Adriano (Alba, 81.) - Fabregas (Iniesta, 75), Song, Sergi Roberto - Pedro (Sanchez, 75.), Neymar, Tello
Cartagena
Kartki: De Lerma, Carlos - żółta
Skład: Savu - Cacho, Astrain, Mariano, Zurdo - De Lerma, Carlos, Megias, Segura (Fede, 86.), Menudo (Atnonio (73.) - Eric (Fernando, 60.)
W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Króla Barcelona dopełniła formalności w starciu z trzecioligową Cartageną. Katalończycy wygrali 3:0 i przypieczętowali awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Katalończycy wygrali pierwsze spotkanie 4:1, rewanż był dla nich tylko formalności. Barcelona grała bez błysku i bez większej chęci znęcania się nad trzecioligowym rywalem. Po prostu wykonała swoje zadanie.

Dominowała od początku, ale kanonady wcale nie urządziła. W 31. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Pedro, w 68. minucie po bramce samobójczej Mariano było 2:0, a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wynik na 3:0 ustalił Neymar. Brazylijczyk wcześniej miał mnóstwo okazji do strzelenia gola, ale przez cały mecz fatalnie pudłował.

Największym wydarzeniem meczu był powrót Carlesa Puyola do pierwszej jedenastki Barcelony w meczu przed własną publicznością. 35-letni obrońca po raz ostatni na murawę Camp Nou wybiegł aż dziewięć miesięcy temu - 12 marca w meczu Ligi Mistrzów z AC Milan (4:0). Później długo zmagał się z poważną kontuzją kolana. We wtorkowym meczu błędów nie popełnił. Żółtą kartkę dostał za zagranie piłki ręką.

Barcelona dzięki zwycięstwu w dwumeczu z Cartageną 7:1 wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Króla. W meczach o ćwierćfinał zmierzy się z Getafe. Spotkania odbędą się w drugim i trzecim tygodniu stycznia.

We wtorek awans do następnej rundy wywalczyły też m.in. zespoły Villarreal i Osasuny Pampeluna. Ta ostatnia wyeliminowała Malagę (3:3 i 1:1), w kadrze której na rewanż zabrakło młodzieżowego reprezentanta Polski Bartłomieja Pawłowskiego.

W środę o udział w 1/8 finału powalczy m.in. Real Madryt, który podejmie trzecioligową jedenastkę CD Olimpic Xativa. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis.