Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Nowe Camp Nou większe i z dachem

Jeszcze nie wiadomo, gdzie powstanie nowy stadion FC Barcelony, ale pewne jest, że na trybunach będzie mogło zasiąść 105 tys. widzów, a obiekt będzie zadaszony.
Oznacza to, że nowy obiekt będzie miał pojemność o 7 tys. krzesełek większą od obecnego. Do tego, w jego skład wejdzie także duża hala sportowa na 12 tys. miejsc, mniejsza hala na 2 tys. miejsc oraz parking, który ma pomieścić 6 tys. aut.

Cały czas nie wiadomo, jaki wariant budowy tzw. nowego Camp Nou zostanie wybrany. Rozważane są dwie opcje: albo gruntowna przebudowa istniejącego obiektu, albo budowa stadionu w nowym miejscu, na terenach należących do Uniwersytetu Barcelońskiego. - Projekt przebudowy jest naprawdę ogromny. W takim wypadku powstałby praktycznie nowy stadion zbudowany na fundamencie poprzedniego - stwierdził Toni Freixa, rzecznik prasowy FC Barcelony. Decyzja ma zostać podjęta w połowie stycznia.

Barcelona spodziewa się, że budowa nowego obiektu przyczyni się do wzrostu zysków. Koszt budowy wyceniono na blisko 300 milionów euro, ale ma to się opłacić. - Nowe Camp Nou przyniesie nam dodatkowy zysk w postaci 30-35 milionów euro - stwierdził Javier Faus, wiceprezydent klubu ds. ekonomicznych, w programie "El Món a RAC1".