Primera Division. Barcelona rozbiła Rayo

FC Barcelona rozbiła na wyjeździe Rayo Vallecano 4:0. Hat trickiem popisał się Pedro. Ostatniego gola dołożył Fabreagas.
Kartki:Trashorras - żółta
Skład:R.Martinez - Tito (46. N.Martinez), Arbilla, Galvez, Palacio - Baena, Saul - Perea (48. Embarba), Trashorras, Viera (58. Larrivey) - Bueno
Bramki:Pedro (33., 47., 72.), Fabregas (80.)
Kartki:Adriano - żółta
Skład:Valdes - Montoya, Pique, Mascherano, Adriano - Xavi (83. Dos Santos), Song, Fabregas - Pedro (75. Iniesta), Messi, Neymar (81. Tello)
Barcelona była olbrzymim faworytem tego meczu, ale początek spotkania na to nie wskazywał. To Rayo zaatakowała i w 3. minucie Valdes musiał interweniować po groźnym strzale Perei. W 21. minucie bramkę samobójczą prawie strzelił Montoya, ale piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 33. minucie. Messi minął dwóch rywali, oddał piłkę na prawo do Pedry, a ten strzałem w długi róg pokonał Rubena.

Po dwóch minutach gospodarze mieli jednak rzut karny. I wtedy świetnie zachował się Valdes, który wspaniale obronił strzał Trashorrasa.

Na samym początku drugiej połowy Pedro podwyższył na 2:0. W 47. minucie wykorzystał podanie Fabregasa i trafił do bramki. W 72. minucie skompletował hat tricka. Tym razem podał mu Neymar.

Swojego gola zdobył też świetnie grający w tym meczu Fabregas. W 79. minucie wykorzystał podanie Xaviego.

Barcelona po pięciu meczach ma komplet punktów i prowadzi w Primera Division.