Primera Division. Barcelona lepsza od Valencii, hat-trick Messiego [WIDEO]

W trzeciej kolejce Primera Division Barcelona pokonała Valencię 3:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a klasycznego hat tricka dla gości zdobył Leo Messi.

Argentyńczyk strzelił trzy bramki między 10. a 39. minutą. Przy pierwszych dwóch asystował mu Cesc Fabregas, przy trzeciej Neymar. Gdy wydawało się, że Barcelonie nic nie może się stać, Valencia odpowiedziała dwiema bramkami Heldera Postigi tuż przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej części spotkania kolejne bramki już nie padły, choć sam Messi mógł skompletować drugiego hat tricka, jednak był wyjątkowo nieskuteczny. Swoją szansę miała też Valencia. W 86. minucie Victor Valdes fantastycznie obronił uderzenie Jonasa.

Messi po raz trzeci w karierze skompletował hat tricka już przed przerwą w meczu ligowym. W wieku 26 lat stał się szóstym strzelcem w historii Primera Division z 220 bramkami na koncie. Wyprzedził Quiniego (219). Do prowadzącego w klasyfikacji wszech czasów Telmo Zarry brakuje mu już tylko 31 trafień. W tym sezonie Messi jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z pięcioma bramkami zdobytymi w dwóch spotkaniach (mecz z Malagą opuścił z powodu kontuzji).

- Pozwoliliśmy im wrócić do gry, ale byliśmy na tyle silni, że wywalczyliśmy zwycięstwo - skomentował mecz Andres Iniesta. - To trudny teren, ze względu na atmosferę i zaangażowanie, z jakim grają rywale. Wciąż staramy się grać lepiej, to dopiero początek sezonu - dodał.

Po trzech kolejkach Barcelona prowadzi w tabeli z kompletem punktów. Tylko lepszym bilansem bramek wyprzedza Atletico Madryt, Villareal i Real Madryt.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone