Primera Division. Messi kontuzjowany po meczu z Atletico

Lionel Messi doznał kontuzji w trakcie pierwszego meczu o Superpuchar z Atletico Madryt i musiał opuścić boisko po pierwszej połowie. Istnieje ryzyko, że Argentyńczyk nie będzie mógł zagrać w kilku najbliższych meczach Barcelony.

Messi w pierwszej połowie odczuwał dyskomfort z tyłu lewego uda i był to efekt odniesionej kontuzji - poinformował klub w komunikacie na Twitterze. Aby zapobiec pogorszeniu zdrowia Argentyńczyka, został on w przerwie zmieniony przez Cesca Fabregasa.

Messi przejdzie w czwartek specjalistyczne badania, które wyjaśnią, na ile poważne są problemy z udem. Fani Barcelony mają nadzieję, że nie odniósł tego samego urazu, który wyeliminował go z gry pod koniec ubiegłego sezonu.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain Messi także musiał opuścić boisko z powodu kontuzji uda. Argentyńczyk był wyłączony z gry przez kilka spotkań.

Messi przeciążony?

Z powodu kontuzji lewej nogi Messi nie zagrał także w sierpniu w Rzymie w towarzyskim meczu reprezentacji Argentyny z Włochami. Kilka dni wcześniej 26-letni piłkarz doznał urazu mięśnia czworogłowego podczas azjatyckiego tournée Barcelony i nie wystąpił w ostatnim sparingu wygranym 3:1 w Kuala Lumpur z reprezentacją ligi malezyjskiej.

Nowy trener Barcelony, Gerardo Martino, przyznał kilka dni temu, że Argentyńczyk jest bardzo zmęczony i być może będzie musiał odpocząć w trakcie sezonu rozgrywek La Ligi. Szkoleniowiec powiedział wówczas, że kontynuowanie pełnych obciążeń treningowych może w przypadku Messiego zakończyć się poważną kontuzją.

- Rozmawiałem już z nim na ten temat. On rozumie powagę sytuacji. Jestem przekonany, że dojdziemy do porozumienia - powiedział Martino. Dodał, że takie decyzje ostatecznie zawsze podejmuje trener, ale musi się liczyć ze zdaniem zawodnika.

Remis w pierwszym meczu

Pod nieobecność Messiego bramkę dla Barcelony zdobył Neymar, który trafił do siatki w 67. minucie. Wcześniej dla Atletico gola strzelił David Villa, który latem przeniósł się do Madrytu z Barcelony. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, rewanż 28 sierpnia na Camp Nou. Relacja z meczu ?