Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gortat: Nash chciał zagrać z Messim. Ja go spotkam jako pierwszy

Nash powiedział, że jest tylko jeden piłkarz, z którym chciałby zagrać - Lionel Messi. Ale to ja go spotkam jako pierwszy - mówi Marcin Gortat, który będzie gościem specjalnym Super Meczu Lechia Gdańsk - FC Barcelona. Początek spotkania w sobotę o godz. 20.30. Relacja na żywo w Sport.pl
Gortat grał z Nashem przez ponad 1,5 roku w Phoenix Suns. Obaj utworzyli skuteczny duet na parkiecie, w którym Kanadyjczyk podawał, a Polak wykańczał akcję pod koszem. Dobrze dogadywali się także poza boiskiem.

Nash to wielki pasjonat piłki nożnej, na YouTube można znaleźć dziesiątki filmów, w których kanadyjski rozgrywający pokazuje swoje ponadprzeciętne piłkarskie umiejętności.

- Dwa lata temu grałem w China Town w piłkę ze Stevem Nashem i zapytałem: Z jakim zawodnikiem chciałbyś zagrać? On powiedział, że jest tylko jeden taki piłkarz - Lionel Messi. Ja pierwszy się z nim spotkam - wspomina Gortat, który będzie gościem meczu Lechia - Barcelona, a jego fundacja MG13 przygotowała dla widzów Super Meczu konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzień wcześniej w sopockiej Ergo Arenie odbędzie się zwieńczenie szóstej edycji Marcin Gortat Camp. Złożona z aktorów, dziennikarzy, muzyków i sportowców drużyna Marcina Gortata zmierzy się w meczu koszykówki z Wojskiem Polskim.

Fundacja Marcina Gortata MG13 dzięki współpracy z Agencją Polish Sport Promotion przeprowadziła także aukcję charytatywną, której przedmiotem była możliwość wylicytowania miejsca w asyście jednego z piłkarzy, który wyjdzie na boisko podczas Super Meczu. Zwycięzca zaoferował kwotę 2001 zł. Dochód z aukcji zostanie na organizację obozu dla dzieci żołnierzy weteranów misji pokojowych.