Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Santos odrzucił ofertę Barcelony za Neymara

Zarząd Santosu odrzucił drugą ofertę Barcelony za Neymara, która opiewała na 23 miliony euro, za 55 procent praw do karty zawodnika. W pierwszej ofercie przedstawiciele Barçy oferowali 17 milionów euro - donosi ?Mundo Deportivo?.
W środę w domu prezydenta Santosu Luisa Alvaro Ribeiro doszło do spotkania, na którym dyskutowano o przyszłości Neymara. Spotkanie rozpoczęło się bardzo wcześnie, o 8.30. Na spotkaniu prezydent i wiceprezydent Santosu oraz siedmiu członków Komitetu Zarządzającego jednogłośnie odrzucili ofertę Barcelony opiewającą na 23 miliony euro za 55 procent praw Neymara. To już druga oferta klubu z Katalonii za gwiazdę Santosu. Pierwsza wynosiła 17 milionów euro.

Prezydent brazylijskiego klubu Odilo Rodrigues powiedział po spotkaniu z przedstawicielami Barcelony, że oferta zdecydowanie nie zadowala Santosu.

- Dokonaliśmy przeglądu ofert i stwierdziliśmy, że nie spełnia naszych oczekiwań. Nie akceptujemy jej - powiedział Rodrigues.

Dziennikarze Mundo Deportivo spekulują, że Santos oczekuje za swojego zawodnika minimum 50 milionów euro. Kwota ta miałaby zadowolić wszystkie podmioty posiadające prawa do karty zawodniczej Neymara.

Pieniądze z transferu Neymara muszą zostać podzielone pomiędzy trzema podmiotami. Dlatego cała operacja sprowadzenia gwiazdy do Katalonii wydaje się taka trudna. Brazylijski klub posiada 55 procent praw do piłkarza. 30 listopada 2010 r. Santos sprzedał 5% akcji grupy inwestycyjnej, Terceira Estrela Investimentos SA (TEISA), za 1,5 mln euro. Następnie 40% udziałów w prawach sportowych Neymara zostało sprzedanych grupie DIS Esporte, która była długoterminowym partnerem strategicznym Santosu.

Mimo odrzuconej oferty negocjacje nie zostały przerwane. Dyrektorzy Santos spotkają się ponownie w środę.