Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Barcelona pokazała stroje na przyszły sezon

FC Barcelona zaprezentowała stroje na sezon 2013/2014. Stroje domowe nie różnią się kolorystycznie od obecnych, nowością są stroje żółto-czerwone wyjazdowe, nawiązujące barwami do flagi Katalonii.
Interesujesz się Barceloną? Sprawdź nasz serwis specjalny  »

Stroje Barcelony podobnie jak przed rokiem zrobione są z materiałów z recyklingu. Na jedną koszulkę zużyto 13 plastikowych butelek. Koszulki ważą nie więcej niż 150 gramów, są o 23 proc. lżejsze od poprzednich, 20 proc. mocniejsze i bardziej elastyczne.

Domowe trykoty nie różnią się kolorystycznie od tych z tego sezonu, koszulki będą w bordowo-granatowe pasy. Zmieniło się logo sponsora. Zamiast żółtych liter są białe, a napis "Qatar Foundation" zastąpił "Qatar Airways".

Największą nowością są kostiumy wyjazdowe. W przyszłym sezonie Barcelona na obcych boiskach będzie grała w żółto-czerwonych barwach senyery, czyli flagi Katalonii. Nigdy wcześniej akcenty katalońskie nie były tak mocno obecne na strojach Barcelony. Kiedy prezydentem klubu był Joan Laporta, małą flagę regionu umieszczono na plecach w okolicach szyi.

Więcej o:
Komentarze (41)
Primera Division. Barcelona pokazała stroje na przyszły sezon
Zaloguj się
 • wzornikieu

  Oceniono 364 razy 230

  I tak po cichutku, drużyna której świętością było nieumieszczanie żadnych sponsorów na koszulkach, zrobiła sympatyków w bambuko.
  Zaczęło się od Unicefu....bo to nie sponsor i za darmo go reklamujemy, wszakże to szlachetna organizacja. Można było to zrozumieć, choć pigułka była gorzka.
  Później to już sprzedaż na żywca katarczykom.
  Choć też delikatnie, niby na początek jakaś fundacja....ale co robi i co funduje to ja nie wiem. A od przyszłego sezonu to już na bezczela, linie lotnicze muzułmańskie.
  Świętości nie ma!

 • wiacd

  Oceniono 61 razy 55

  "Domowe trykoty nie różnią się od tych z tego sezonu." To w takim razie ja jestem Rafą Benitezem.
  Może czepiam się o szczegół, ale znowu wychodzi niek9ompetencja dziennikarzy. Stroje domowe tej drużyny nie miały w kończących się rozgrywkach charakterystycznych bordowo-granatowych pasów. Te koloro były ze sobą 'zlane'. W przyszłym sezonie stroje będą miały ponownie pasy w barwach klubowych. Stąd wniosek, że różnią się o tych z sezonu 12/13.

 • autobusik111

  Oceniono 49 razy 37

  ta, a Szwecja ma godło i kolory jak Pabianice. dla ciekawych sprawdzie, że tak jest, ale NIC WSPÓLNEGO TO ZE SOBĄ NIE MA

 • obywatel_nienumerowanej_rp

  Oceniono 39 razy 15

  2011 - Qatar Foundation
  2013 - Qatar Airways
  2015 - Qatarlunia

 • blaugrana1525

  Oceniono 25 razy 15

  @wzornikieu
  Prawdą jest, że tak się mówiło, ale tak się mówi o każdym zespole póki jego sponsorem nie zostaną Katarczycy.
  Ludzie mają kupę kasy, a drużyny, które mogą mieć pewne problemy finansowe na to lecą... Liga hiszpańska nie uchodzi za najbogatszą... Sama Hiszpania ma wiele problemów w tej dziedzinie.

  Reasumując.... Nie dziwmy się im... Nie staję tutaj tylko w obronie Barcelony, ale w świecie rządzą teraz pieniądze. Piłka o tyle się zmieniła. Kiedyś samo pokazanie się na boisku było czymś rewelacyjnym(kiedyś,czyli 40 lat temu). Dzisiaj jest tylko kasa i jeśli kluby jak Barcelona, Real czy taka Chelsea chcą się utrzymywać na szczycie to muszą mieć porządnych sponsorów.
  Wszystko się ze sobą wiąże.... np. Santos żąda za Neymara 60mln albo nawet więcej, bo sami te problemy z kasą mają.... Jeśli Barca nie znajdzie dobrych sponsorów to z takich transferów będą nici...
  Chcemy oglądać football na najwyższym poziomie i największe gwiazdy???? Musimy tolerować Katarczyków...

 • dmarcin88

  Oceniono 50 razy 14

  No jaka duma. Wielka Barcelona ma koszulki takie jak jakaś tam Korona w jakiejś tam Polsce. A może tak zwyczajnie maja koszulkę w barwach Katalonii... bo jak to się zwykło mówić: Barcelona duma Katalonii.

 • matthew1232

  Oceniono 1 raz 1

  Pierwsze podobienstwo miedzy Ekstraklasa a Premiera Devision.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX