Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Alves nie zamyka drzwi przed PSG

- Jestem piłkarzem Barcelony, ale nigdy nie zamykałem drzwi przed PSG czy jakimkolwiek innym klubem - przyznał Dani Alves w rozmowie z Canal+ France.
Brazylijczyk pochwalił projekt PSG, który według niego jest właściwy, aby sięgać w przyszłości po trofea. - Paryżanie ściągają do siebie świetnych piłkarzy, aby osiągać dobre wyniki. Póki co brakuje im ciągłości, zgrania, jednak są na dobrej drodze - stwierdził prawy obrońca Barcelony.

Media spekulują, że Alves tego lata może opuścić klub z Katalonii właśnie na rzecz PSG bądź AS Monaco. Katalońskie radio COPE w dziale Esports podało, że trener Monaco Claudio Ranieri chce mieć w swoich szeregach brazylijskiego obrońcę "Barçy", i to już w nadchodzącym sezonie. Alves spytany o Monaco, którego właścicielem jest rosyjski miliarder Dmitrij Rybołowlew, stwierdził, że to podobny projekt do PSG.

- W ich kontekście spekuluje się o wielu świetnych piłkarzach. Ich projekt jest podobny do tego PSG - powiedział Alves.

Brazylijski obrońca niedawno skończył 30 lat. Teraz może czekać na niego oszałamiająca oferta finansowa. Alves od sezonu 2008/2009 reprezentuje FC Barcelona. Kwota transferu wyniosła 30 mln euro plus ewentualne premie za wyniki. Tym samym Alves stał się najdroższym obrońcą zakupionym przez klub z Primera División. Dani Alves ma podpisany kontrakt z FC Barceloną do 2015 roku.