Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Scolari: Neymar będzie wzmocnieniem Barcelony

Selekcjoner reprezentacji Brazylii Luiz Felipe Scolari przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Neymar będzie wielkim wzmocnieniem FC Barcelony. Dodał również, że rozmawiał z Sandro Rosellem na temat wschodzącej gwiazdy. - Rosell pytał mnie o podejście Neymara do treningów oraz jaki jest poza boiskiem - powiedział Scolari.
Luiz Felipe Scolari w towarzystwie Daniego Alvesa oglądał niedzielne spotkanie Barcelony z Realem Valladolid. Scolari nie mógł zobaczyć w akcji żadnego ze swoich kadrowiczów - ani Alvesa, ani Adriano, którzy znaleźli się poza kadrą Barcelony.

Po spotkaniu selekcjoner "Canarinhos" odpowiadał na pytania dziennikarzy, które dotyczyły głównie przyszłości Neymara.

- Neymar będzie wielkim wzmocnieniem dla Barçy. Ma szansę stać się wielkim idolem w Katalonii. Dołączy do grupy, która nadal będzie wygrywać tytuły. Neymar może grać w Barcelonie już od presezonu, ale ja nic nie wiem, prawda? - powiedział Scolari.

- Rozmawiałem z Rosellem na temat jego zachowania (Neymara - red.), jego sposobu bycia, o tym, jaki jest w relacjach z trenerami, o jego nastawieniu poza boiskiem. To przykładny chłopak, nie wiem, gdzie chce grać - powiedział zapytany o to, jaki klub - Barçę czy Real - wybierze piłkarz. - Prawdopodobnie ze względu na to, co powiedział jego agent, myślę, że jest bliżej Barçy, bliżej jednego ze swoich idoli, jak Messi - dodał.

Przedstawiciel FC Barcelony Raul Sanllehi przebywa od zeszłego tygodnia w Brazylii, gdzie negocjuje transfer Neymara. Dyrektor Barçy prowadzi rozmowy w Sao Paulo z Santosem (który posiada 55% praw do zawodnika), grupą DIS (40% praw) i ojcem piłkarza.