Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Były prezydent Barcelony: W 2003 mogliśmy kupić Ronaldo

Były prezydent Barcelony Joan Laporta zdradził w rozmowie z katalońskim radiem, że w 2003 roku jego klub mógł pozyskać Cristiano Ronaldo. ?Blaugrana? nie kupiła jednak Portugalczyka, gdyż dokonała już trzech transferów i na jego zakup zabrakło pieniędzy. Piłkarz Sportingu trafił wówczas do MU za większą kwotę niż ta, jaka proponowana była klubowi z Katalonii.
Agent Ronaldo - Jorge Mendes zaoferował usługi piłkarza Barcelonie latem 2003 roku - zanim oficjalna oferta została wysłana do Manchesteru. Władze klubu nie zakupiły jednak Portugalczyka, gdyż już wcześniej wydano sporo na trzech innych piłkarzy.

- Ronaldo miał wówczas kontrakt w Sportingu, a my mieliśmy już doświadczenia we współpracy z jego agentem - zdradza Laporta. - Mogliśmy mieć Ronaldo za niższą kwotę niż ta, jaką ostatecznie zapłacił Manchester United. Mimo to to, dopiero co podpisaliśmy umowy z Ronaldinho, Ricardo Quaresmą i Rafaelem Marquezem i brakowało nam zasobów finansowych na kolejne wzmocnienie - dodaje.

Gdyby doszło do tego transferu, dzisiejsza rywalizacja pomiędzy Realem a Barceloną mogłaby wyglądać całkowicie inaczej. Messi i Ronaldo najprawdopodobniej graliby w jednym klubie, a Portugalczyk mógłby nigdy nie trafić do "Królewskich".