Primera Division. Barcelona pokonała Malagę. Gol i dwie asysty Messiego

W spotkaniu 19. kolejki Primera Division Barcelona pokonała Malagę 3:1. Bohaterem spotkania był Lionel Messi, który strzelił gola i asystował przy dwóch kolejnych, a ich autorami byli Cesc Fabregas i Thiago Alcantara. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w końcówce spotkania Diego Buonanotte.

Tak relacjonowaliśmy mecz Barcelony z Malagą na żywo

W spotkaniu najbardziej bramkostrzelnej drużyny z zespołem, który traci najmniej goli w lidze górą była ta pierwsza. Największa w tym zasługa Lionela Messiego.

Argentyńczyk trafił do siatki w 27. minucie po błędzie Ignacio Camacho. Gracz Malagi wycofał piłkę do Willy'ego Caballero, ale zrobił to zbyt lekko i bramkarza ubiegł Messi. Argentyńczyk zatańczył z piłką w miejscu i balansem ciała zmylił golkipera, a potem wpakował futbolówkę do pustej bramki. Było to 28 trafienie Messiego w tym sezonie ligowym.

W 50. minucie było już 2:0. Tym razem Messi popisał się genialnym, technicznym, prostopadłym podaniem do Cesca Fabregasa, który w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Malagi.

W 73. minucie Fabregasa zmienił Thiago Alcantara i to on był autorem trzeciej bramki dla Barcelony. Dziewięć minut po wejściu na murawę zabrał się z piłką i efektowną przekładanką zrobił sobie trochę miejsca. Po chwili podał do Messiego, ten szybko mu odegrał i Alcantara uderzył po ziemi tuż przy słupku z kilkunastu metrów nie do obrony.

W samej końcówce spotkania honorową bramkę dla gospodarzy z rzutu wolnego strzelił Diego Buonanotte.

Spotkanie miało kilka kontrowersyjnych sytuacji. W pierwszej połowie piłkę musnął ręką w polu karnym Gerard Pique, ale sędzia tego nie zauważył. Nie widział też zagrania ręką bramkarza Malagi poza polem karnym. Odgwizdał za to spalonego, którego nie było, gdy Andres Iniesta podał do Messiego. Argentyńczyk mógł strzelić gola, bo był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Malagi.

Po tym spotkaniu Barcelona ma już 55 punktów na koncie i pewnie prowadzi w Primera Division z przewagą 11 punktów nad Atletico Madryt. Trzeci Real Madryt po bezbramkowym remisie z Osasuną traci już 18 "oczek". Malaga jest na piątym miejscu.