Primera Division. Pierwsze zwycięstwo Barcelony pod wodzą Vilanovy

Barcelona wygrała 2:1 z HSV w pierwszym przedsezonowym sparingu. Był to także zwycięski debiut dla trenera Tito Vilanovy.

Barcelona zagrała bez zawodników, którzy wywalczyli na Euro w Polsce i na Ukrainie mistrzostwo Europy oraz bez kontuzjowanego Leo Messiego. Vilanova do gry posłał skład złożony z młodzież wzmocniony doświadczonymi Pinto, Mascherano czy Danim Alvesem.

Brazylijski obrońca już w piątej minucie trafił do siatki HSV, ale obchodzący 125. rocznicę założenia klubu gospodarze wyrównali w 20. minucie po trafieniu Arslana. Zwycięstwo Barcelonie zapewnił 18-letni talent Gerard Deulefeu w 37. minucie.

Było to pierwsze zwycięstwo Vilanovy jako trenera Barcelony. Kolejny sparing kataloński klub zagra w sobotę z marokańskim Raja Casablanca. Mecz odbędzie się w Tangerze.