Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Operacja Abidala we wtorek

Francuski piłkarz FC Barcelony Eric Abidal we wtorek przejdzie operację przeszczepu wątroby - poinformował kataloński klub. Nie podano czy operacja już się rozpoczęła.
Rok temu obrońca Barcelony przeszedł operację guza wątroby, ale pomimo udanej rehabilitacji pojawiła się konieczność przeszczepu. Dawca szybko się znalazł.

- Potwierdzam, że operacja została zaplanowana na wtorek, ale nie wiem czy już się zaczęła. Nie otrzymujemy żadnych szczegółowych informacji. Wszystko zależy od lekarzy, poczekamy co powiedzą - powiedział rzecznik prasowy Barcelony.

Nawet jeśli wszystko się uda, nie wiadomo kiedy Abidal wróci do gry, ani czy będzie mógł zagrać na Euro 2012. Dyrektor Hiszpańskiej Organizacji Transplantologicznej Rafael Matesanz przyznał, że będzie to bardzo trudne. - To jasne, że wszystko powinno pójść dobrze, ale mimo wszystko to może nie wystarczyć, żeby Abidal powrócił do futbolu.

Po tym jak w zeszłym sezonie Abidal dowiedział się o chorobie, jego przerwa w grze trwała dwa miesiące. Wrócił na ostatnie mecze w lidze, zagrał 90 minut w finale LM. W tym sezonie gra regularnie, w styczniu przedłużył kontrakt z Barceloną do 2013 r. W tym sezonie Francuz zagrał w 20 meczach w lidze.