Bramki:Messi (25., 43., 50., 58., 85.), Tello (55., 62.)
Skład:Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Adriano (63. Muniesa) - Xavi (53. Keita), Busquets, Iniesta (53. Tello) - Fabregas - Pedro, Messi
Bramki:Bellarabi (90.)
Kartki:Rolfes, Castro - żółta
Skład:Leno - Castro, Schwaab, Toprak, Kadlec - Reinartz, Bender (55. Schuerrle), Rolfes, Augusto (67. Oczipka) - Derdiyok (55. Bellarabi), Kiessling
Pięć razu bramkarza Bayeru Leverkusen pokonał Messi, dwa razy Tello, a Barcelona rozbiła Bayer Leverkusen 7:1. Argentyńczyk jest pierwszym piłkarzem w historii Ligi Mistrzów, który strzelił pięć bramek w jednym meczu. Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Barcelona była osłabiona brakiem Alexisa Sancheza, Carlesa Puyola i Erica Abidala, ale nie miało to znaczenia. Messi, który nie zagrał w sobotnim meczu ligowym ze Sportingiem Gijon, Bayer rozmontował w pojedynkę. Do siatki ekipy z Leverkusen trafił dwa razy przed przerwą i trzykrotnie po zmianie stron.

Po raz pierwszy bramkarza gości pokonał w 25. minucie po błyskawicznej kontrze i podaniu Xaviego. Przed przerwą dostał idealne podanie od Iniesty i strzelił obok bezradnego Leno. W drugiej połowie Barcelona jeszcze podkręciła tempo, a kanonadę kontynuował Messi, który trafił jeszcze w 50., 58. i 85. minucie. Dwie bramki zdobył wprowadzony po przerwie Cristian Tello. Honorową bramkę dla Bayeru w 90. minucie zdobył Bellarabi.

- Po Messim można spodziewać się wszystkiego. To najlepszy gracz w historii, nie widziałem nikogo takiego przed nim - powiedział o Argentyńczyku Cesc Fabregas. Barcelona dwumecz wygrała 10:2. Będzie to piąty ćwierćfinał Katalończyków z rzędu.

We wtorek awans do kolejnej rundy, mimo porażki 0:3 w Londynie z Arsenalem, którego bramki strzegł Wojciech Szczęsny, zapewnił sobie AC Milan. Włoski zespół wygrał pierwsze spotkanie 4:0. Drugą z ekip, która powalczy o występ w półfinale, jest Benfica Lizbona. Na własnym boisku pokonała Zenit St. Petersburg 2:0, a przed trzema tygodniami w Rosji uległa 2:3.

Kolejnych czterech ćwierćfinalistów wyłonią rewanżowe spotkania 1/8 finału zaplanowane na 13-14 marca.