Bramka:Iniesta (42.), Keita (79.), Xavi (88.)
Kartki:Pique - czerwona, Iniesta, Xavi, Keita, Alves - żółta
Skład:Valdes - Alves, Pique, Mascherano, Adriano - Keita, Xavi, Iniesta - Pedro (59. Tello), Fabregas (59. Sanchez), Cuenca (81. Puyol)
Bramki:Barral (49.)
Kartki:Ayoze, Canella, De las Cuevas, Castro, Carmelo, Eguren, Barral, Galvez - żółta
Skład:Pablo - Orfila, Galvez, Botia, Canella - Castro, Cases - Suarez (48. Barral), De las Cuevas (75. Eguren), Ayoze (48. Carmelo) - Mendy
W sobotę Barcelona pokonała Sporting Gijon 3:1, ale okupiła zwycięstwo kontuzją Alexisa Sancheza. Trener Pep Guardiola obwinia o nią samego piłkarza.
Alexis wszedł na boisko z ławki rezerwowych, gdy Barca remisowała 1:1. Wcześniej odpoczywał, ponieważ w środę rozegrał 90 minut w towarzyskim meczu Chile z Ghaną.

W końcówce piłkarz poczuł ból, gdy startował do piłki. Kontuzja pachwiny zmusiła go do opuszczenia boiska.

Guardiola był bardzo niezadowolony. - Kur... mać! 90 minut? Myśl! - krzyczał, odnosząc się do występu Alexisa w sparingu z Ghaną.

Podczas pomeczowej konferencji trener Barcy był już spokojny. - On jest bardzo młody, ma 22 lata i chce zawsze grać. Na pewno wyciągnie wnioski z tej kontuzji - powiedział Guardiola.

W środę Barcelona zagra rewanżowe spotkanie 1/8 Ligi Mistrzów z Bayerem (w Leverkusen Katalończycy wygrali 3:1, a dwa gole strzelił Alexis). W niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Racingiem Santander. Relacje na żywo w Sport.pl.