Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Płatny trening Barcelony

5 euro - tyle będą musieli zapłacić kibice za obejrzenie treningu Barcelony 5 stycznia. Z opłat zwolnieni są cules.
Każdy z członków klubu może zabrać do trzech znajomych, którzy trening także będą mogli oglądać za darmo. Pozostali za możliwość przypatrywania się ćwiczącym gwiazdom Barcelony będzie musiała zapłacić 5 euro.

Klub w oświadczeniu tłumaczy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy za możliwość oglądania treningu gwiazd Barcelony pobierana jest opłata. Pieniądze mają pokryć koszty ochrony.

Opłata to kolejny pomysł prezydenta Sandro Rosella na to, jak zmniejszyć dziurę w budżecie klubu. Długi klubu wynoszą 369 mln euro, a w poprzednim roku klub zanotował stratę w wysokości 9 mln euro mimo zwycięstwa w Lidze Mistrzów oraz zdobycia mistrzostwa Hiszpanii.

To za kadencji Rosella Barcelona po raz pierwszy w historii sprzedała miejsce reklamowe na koszulkach - Qatar Fundation zapłacili aż 171 mln euro.

Ale to nie jedyne cięcia wprowadzone przez Rosella. Prezydent zlikwidował istniejącą od 80 lat drużynę baseballa i zmniejszył sumę środków przeznaczanych na sporty inne niż piłka nożna.

Jak podała agencja AP, choć długi Realu są porównywalne, to klub nie pobiera opłat od widowni na otwartych treningach. W sierpniu zajęcia zespołu Jose Mourinho za darmo oglądało 57 tys. widzów.