Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy za granicą. "El Mundo Deportivo": Szczęsny na liście życzeń Barcelony

Wojciech Szczęsny znalazł się na czteroosobowej liście bramkarzy, których chciałaby mieć w swoich szeregach Barcelona - donosi czołowa, najstarsza gazeta sportowa w Hiszpanii "El Mundo Deportivo"
O ewentualnym transferze do Barcelony 21-letniego bramkarza reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn mówi się już od dawna. Zazwyczaj te informacje podawały jednak plotkarskie serwisy hiszpańskie bądź angielskie. Sam Szczęsny śmiał się na Twitterze z powielających te wiadomości polskich mediów: "Proszę, piszcie dalej te plotki, że 'Szczęsny do Barcelony'. Śmieję się za każdym razem, gdy coś takiego czytam".

Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że może być coś na rzeczy, gdy o Szczęsnym w kontekście przejścia do Barcelony pisze jedna z największych i najstarsza gazeta sportowa w Hiszpanii "El Mundo Deportivo". Dziennik opublikował krótką, czterosobową listę bramkarzy , których chciałaby mieć w swoich szeregach Barcelona. Polski bramkarz widnieje na niej z numerem drugim.


Według gazety największe szanse na transfer do Barcelony ma 20-letni argentyński bramkarz Esteban Andrada, który gra w ojczystym Club Atletico Lanus. "Duma Katalonii" już wcześniej złożyła ofertę za tego zawodnika, ale Lanus chciał sprzedać go drożej. Barcelona zerwała negocjacje, ale zanosi się na to, że w najbliższym czasie je ponowi, mając nadzieję, że argentyński klub w międzyczasie obniżył swoje oczekiwania.

Nieco mniejsze szanse są według gazety na realizację transferu Szczęsnego. Zdaniem hiszpańskich dziennikarzy Barcelona boi się, że negocjacje z Arsenalem ciągnęłyby się równie długo, jak to było w przypadku Cesca Fabregasa, a "Duma Katalonii" potrzebuje dublera dla Victora Valdesa jak najszybciej.

Pozostali dwaj bramkarze na liście to Włoch Nicola Leali z Brescii oraz grający w Twente Bułgar Nikołaj Michajłow.