Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Daniel Markiewicz: ruch (bez Kuświka) w ataku

Poprzednia kolejka okazała się niezła. Ale tylko niezła - czas zaprząc piłkarzy do roboty!
Wciaż można wygrywać. Dołącz do Wygraj Ligę

Tydzień temu, zgodnie z moimi oczekiwaniami, najlepiej dla FC Dramat punktował Kamil Wilczek, który zdobył 9 oczek mnożonych przez opaskę kapitańską (i zwycięskiej opaski postanawiam na razie nie zmieniać). Po golu dołożyli Zwoliński z Iwańskim, zaś o reszcie zawodników - poza Mateuszem Bąkiem - można powiedzieć tyle, że na boisku przebywali. Rozczarował zwłaszcza Kosznik. Kiedy pauzował za kartki, zastępujący go Wojtkowiak akurat postanowił nabić sobie ujemne punkty. Gdy do "jedenastki" wrócił piłkarz Górnika, zrobił... to samo. Ale jego nie ruszam, bo są pilniejsze problemy.

Lekką zadyszkę złapał napad - Tuszyński już chyba na dobre stracił pozycję jedynego snajpera w taktyce Michała Probierza, z kolei Grzegorz Kuświk będzie tym razem pauzował na kartki. Z oboma się żegnam, ale o ile rozstanie przychodzi dość łatwo, o tyle rozsądnych zmienników trudno znaleźć nawet z gromnicą. Paweł Brożek jedzie do Gdańska, a Lechia u siebie zbyt wielu bramek nie traci. Bracia Paixao będą mieli chyba jeszcze trudniej, bo do Wrocławia przyjeżdża Legia. I choć warszawiacy w tym roku nie błyszczą defensywą, to będą zdeterminowani, by gonić Lecha.

Decyduję się na dwójkę zawodników mniej oczywistych. Pierwszy to Barisić, którego Zawisza zagra u siebie z Koroną. Bydgoszczanie po fantastycznej serii zwycięstw na kolejne czekają już pięć kolejek i jeśli marzą o utrzymaniu, to jakiś dzwonek musi im już mocno dzwonić - może nie ostatni, ale wielu już nie będzie. Podobnie coś musi dryndać pod czachami legionistów. Trener Berg nie może już liczyć tylko na szczęście (czyli porażki "Kolejorza"), musi też wreszcie móc liczyć na swoich piłkarzy. A skoro tak, to może policzy tym razem na swojego najskuteczniejszego w Ekstraklasie człowieka? Oby. Bo ja też liczę, że w pierwszym składzie wybiegnie Orlando Sa, mój drugi transfer przed tą kolejką.