Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekspert Wygraj Ligę: Czas ryzykownych decyzji

Na dwie kolejki przed końcem jesiennej edycji Wygraj Ligę większość graczy zapewne postawi wszystko na jedną kartę i będzie mocno ściskać kciuki za swoich faworytów. Także Bocian B nie ma już nic do stracenia. Przyszła więc pora na zaskakujące ruchy kadrowe. - pisze Mateusz Rynans z serwisu Zzapolowy.com. Mateusz omawia skład swojej drużyny na 18. serię spotkań.
Nowa klasyfikacja Wygraj Ligę: walcz o 300 zł w 18. kolejce ?

Dwa tygodnie temu moja drużyna na 1/8 zakończyła rywalizację o Puchar Wygraj Ligę. W poprzedniej kolejce mogłem więc odważniej zaryzykować i postawiłem na duet Kuświk - Starzyński. Zawodnicy Ruchu w ostatni weekend zdobyli razem zaledwie cztery punkty Zmienili oni w składzie jednak piłkarzy, którym nie powiodło się wcale lepiej. Nie żałowałem specjalnie sprzedaży Brożka i Mili. Stawianie na nich nie polepszyłoby sytuacji mojej drużyny w klasyfikacji generalnej. Na dwie kolejki do końca Bocian B zajmuje 85. miejsce. Pierwsza dziesiątka odjechała zbyt daleko, ale awans do czołowej 50 jest nadal możliwy. Trzeba tylko odważniej postawić na mniej popularnych piłkarzy.

Rzućcie okiem na zeszłotygodniowy skład mojej drużyny:Przygotowania do przedostatniej kolejki

Brak zaufania do bramkarzy był powodem pierwszego transferu. W miejsce odstawionego w "Kolejorzu" na boczny tor Gostomskiego do drużyny trafił Mariusz Pawełek. Śląsk zmierzy się z "czerwoną latarnią" ligi i tylko najwierniejsi sympatycy Zawiszy wierzą, że ich ulubieńcy pokuszą się o sprawienie niespodzianki. Straciłem także cierpliwość do Mateusza Piątkowskiego. Napastnika Jagiellonii zmieni snajper Pogoni, która na własnym boisku stoczy zacięty bój z Koroną Kielce. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza od sześciu spotkań pozostają niepokonani i wierzę, że to właśnie duet Zwoliński - Frączczak przyczyni się do przerwania tej passy. Skrzydłowy portowców zostaje wytypowany do roli kapitana. Liczę na jego czyste konto i co najmniej jedną bramkę. Wydarzenia boiskowe za pewne szybko zrewidują moje oczekiwania, ale póki piłka w grze...

Na ławkę odsyłam duet z Warszawy. Legia na wyjeździe może mieć kłopoty z Górnikiem Zabrze. Obecność Rzeźniczaka w wyjściowym składzie Bociana B spowodowana jest drobnymi problemami ze zdrowiem Brazylijczyka Dudu. Środkowy mistrzów Polski dodatkowo będzie pauzować w najbliższym spotkaniu Legii z Trabzonsporem i niemal na pewno zobaczymy go na murawie od początku piątkowego szlagieru.

Jak co tydzień przypominam wam o zapowiedzi najbliższej kolejki Wygraj Ligę znajdującej się na portalu zzapolowy.com.

Uzupełnieniem wspomnianej analizy jest mój środowy raport, w którym znajdziecie wszystkie newsy z ekstraklasowych klubów!