Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wygraj Ligę. Scout na pierwszą rundę

Jako dobry Prezes wybór mojej drużyny zaczynam od gwiazd. To gwiazdy będą motorem napędowym moje drużyny, to one zdobędą najwięcej punktów i mimo że koszt jest wysoki warto robić kominy płacowe. Nie stać nas na wszystkich, ale postaramy się dobrać tylu na ile pozwoli nam budżet - pisze Scout z serwisu FPLSufler.com, który będzie doradzał Prezesom Wygraj Ligę.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród ?

Już poprzednia edycja gry pokazała że zawodnicy z górnej półki cenowej się zwracają. Z dwudziestu dwóch zawodników w cenie 2.5M lub więcej, aż jedenastu zakończyło rundę z dorobkiem powyżej 60 punktów a aż ośmiu z nich udało się dostać do jedenastki rundy wiosennej Wygraj Ligę sezonu 13/14.

Byli to Miroslav Radović, Marco Paixao, Łukasz Teodorczyk, Tomasz Brzyski, Kasper Hamalainen, Dani Quintana, Marcin Robak i Semir Stilić.

Zobacz statystyki piłkarzy z Wygraj Ligę wiosna 2014 na FPLSufler.com

Zobaczmy kogo warto zakontraktować z zawodników kosztujących powyżej 2.5 w tej edycji Wygraj Ligę. Oto moja lista pożeraczy budżetu ,opłacalnych oczywiście.

Polecam [od najtańszego]:

1. Gergo Lovrencsics [LECH P.] - 2.6M - Promocja cenowa na króla asyst poprzedniego sezonu. Gergo w Wygraj Ligę zdobył 75 punktów. W sezonie miał 12 asyst i 9 bramek. Lech z swoją linia pomocy jest groźny, Lovrencsics może znowu stać się gwiazdą ligi..

2. Paweł Golański [KORONA] - 2.6M - Obrońca Korony zdobył tylko 28 punktów w poprzedniej edycji gry. Wybaczamy mu to. Paweł to boczny obrońca który gra ofensywnie. Często dośrodkowuje oraz wykonuje stałe fragmenty gry co daje szansę na asystę. W poprzednim sezonie zdobył ich dziesięć. Jako obrońca jest drugim najczęściej strzelającym piłkarzem Korony Kielce w poprzednim sezonie, to dobra rekomendacja !

3. Paweł Brożek [WISŁA K.] - 2.8M - Napastnik Wisły w poprzedniej edycji gry zdobył 69 punktów co było lekkim rozczarowaniem. W tym sezonie ma silną linie pomocy za sobą, nie wierze w wywiady Franciszka Smudy o słabości drużyny. Wisła jest silniejsza niż rok temu.

4. Tomasz Brzyski [LEGIA W.] - 2.8M - Najlepszy obrońca ostatniej edycji gry. Zdobył 76 punktów. Ważny element stołecznej drużyny. Zdobył 11 asyst w sezonie 13/14. Tomasz to dośrodkowania co równa się asysty. Status jego określam jako MUSISZ MIEĆ.

5. Dani Quintana [JAGIELLONIA] - 2.9M - Udana poprzednia runda. 80 punktów w Wygraj Mundial. W całym sezonie strzelił 15 bramek i miał 8 asyst. Quintana to stałe fragmenty gry. Nie jest aż tak drogi jak się spodziewałem tym bardziej godny uwagi.

6. Semir Stilić [WISŁA K.] - 2.9M - Semir to chyba jedyny piłkarz Wisły który nie zawiódł w sezonie 13/14. W Wygraj Lige zdobył 84 punkty, w całym sezonie zdobył 7 bramek i miał 4 asysty. Wisła się wzmocniła więc jego siła rośnie. Będzie miał z kim grać, obstawiam że znacząco poprawi swój dorobek punktowy.

7. Takafumi Akahoshi [POGOŃ SZ.] - 3.0M - Japoński silnik w Polskiej lidze zdobył 57 punktów w poprzedniej edycji gry. Serce drużyny, kreuje, podaje, strzela. Wystarczy podać jego statystyki z poprzedniego sezonu : 7 bramek i 11 asyst. Z dwójką napastników w postaci Robaka i Zwolińskiego na koniec tej edycji gry może zawitać w najlepszej jedenastce Wygraj Ligę.

8. Łukasz Teodorczyk [LECH P] - 3.1M - Poprzednia runda to 85 punktów ale gdyby Pan Łukasz nie marnował tylu okazji to kto wie pewnie by został najlepszym piłkarzem Wygraj Ligę. Oceniam go niżej niż Brożka. Ważny jest fakt że niejasna jest sytuacja Robaka który prawie wyjechał do Chin i nie trenował z Pogonią a Paixao leczy się po zabiegu. W tym bezrybiu Łukasz może się przydać.

9. Kasper Hamalainen [LECH P.] - 3.2M - Zawodnik Lecha był gwiazdą Poznańskiej drużyny w poprzedniej edycji gry. Zdobył 90 punktów co dało mu miano trzeciego zawodnika ligi i najlepszego pomocnika. Ktoś powie że Lech nie jest już tak silny. Lech gra ofensywny football, potrafi stracić pięć bramek by za tydzień pięć zdobyć. Kasper będzie motorem napędowym pomocy Lecha a nawet sercem drużyny.

10. Miroslav Radović [LEGIA W.] - 3.4M - Najdroższy gracz tej edycji Wygraj Ligę. W poprzedniej zdobył 88 punktów i był drugim pomocnikiem ligi. Rado to pewna inwestycja tym bardziej że Legia jest głównym kandydatem na mistrza, gdy gra zdobywa punkty. Piłkarz skuteczny który potrzebuje czterech strzałów by zdobyć bramkę co jest średnią porównywalną z napastnikami jak Robak lub Brożek.

Moje gwiazdy muszą jednak mieć kogoś do pomocy, kogoś kto za niską cenę da nam dużo punktów. Moja analiza meczów towarzyskich, transferów i wywiadów z trenerami drużyn Ekstraklasy pozwala mi wytypować potencjalnych tanich punkto-dawców.

Podpowiem Wam po kilka nazwisk z każdej pozycji.

Zacznę od bramkarzy bo o nich jeszcze dziś nie wspominałem:

Bramkarze:

Dusan Kuciak [LEGIA W.] - 2.2M - Na wiosnę zdobył 72 punktów i został najlepszym bramkarzem Wygraj Ligę. Legia wydaje się najsilniejsza w lidze,obstawiam że Dusan powtórzy wyczyn i wygra klasyfikacje bramkarzy. Nie grał w przegranym Superpuchrze Polski co zaowocowało porażką Legii.

Michał Buchalik [WISŁA K.] - 1.8M - Poprzednia edycja Wygraj Ligę to 46 punktów i piąta pozycja wśród bramkarzy Wygraj Ligę. Wisła w tym sezonie wydaje się silniejsza, poprawiła obronę, w sparingach straciła tylko 2 bramki. Dobra cena za dobrego bramkarza.

Dariusz Trela [LECHIA G.] - 1.8M - Ostatnio 39 punktów. Wskakuje do pierwszego składu Lechii z powodu kontuzji Bąka. Zagrał w większości meczów towarzyskich. Jest w formie i powalczy o miano najlepszego bramkarza ligi. Ma wielkie zaufanie u kibiców, ciężko będzie Bąkowi wrócić do składu.

Obrońcy:

Barry Douglas [LECH P.] - 2.1M - Bardzo ofensywny obrońca Lecha. Możliwość punktów za asysty + częste punkty za czyste konto. 7 asyst w poprzednim sezonie. 25 punktów w poprzedniej edycji Wygraj Ligę. Zakładam się ze podwoi dorobek punktowy !

Marek Wasiluk [JAGIELLONIA] - 1.5M - Wasiluk zdobył w poprzedniej edycji tylko 14 punktów. Jednak w sparingach przed sezonowych zdobył aż trzy bramki i pięć razy czyste konto. W tej cenie warty zakontraktowania.

Błażej Telichowski [GKS BEŁCHATÓW] - 1.7M - Zmienił Podbeskidzie na Bełchatów. W poprzedniej edycji zdobył 67 punktów. Przydatny przy stałych fragmentach gry. W sparingach przedsezonowych zdobył dwie bramki.

Piotr Petasz [ZAWISZA B.] - 1.8M - Bomba w nodze. Stałe fragmenty gry i waleczność to jego atuty. Ostatnio 22 punkty.

Carlos Dudu [ŚLĄSK W.] - 1.9M - Ostatni sezon to pięć bramek i cztery asysty. W Wygraj Ligę zgromadził 63 punkty. Śląsk chce wrócić do gry a Carlos może im w tym pomóc. Ofensywny obrońca który lubi poszaleć na skrzydle.

Mateusz Żytko [CRACOVIA] - 1.6M - Żytko jest w życiowej formie, w sparingach strzelił dwie bramki w tym jedną z rzutu karnego co jest perpektywą na kilka punktów w Wygraj Ligę. Ostatnio 26 punktów.

Martin Konczkowski [RUCH CH.] - 1.5M - Obroca Ruchu ostatnio zdobył 18 punktów, wyróżniał się jednak w sparingach. Strzelił dwie bramki.

Piotr Malarczyk [KORONA] - 1.6M - Dwie bramki w sparingach, grożny przy stałych fragmentach gry.

Mateusz Możdżeń [LECHIA G.] - 1.9M - to okazja w postaci gry poza pozycją, jest wykorzystywany jako pomocnik. Dało mu to aż 52 punkty w poprzedniej edycji gry. Lechia zrobiła dobry ruch biorąc Mateusza z Lecha P. Zdobył trzy bramki i jedną asystę w poprzednim sezonie.

Piotr Celeban [ŚLĄSK W.] - 1.9M - Powrót do Wrocławia i oklaski od kibiców. Zwodnik który zdobywał masę bramek w lidze Polskiej. Oby wskoczył do składu Śląska bo nie trenował długo z kolegami.

Pomocnicy:

Stojan Vranjes [LECHIA G.] - 2.0M - Dobra cena jak na kogoś kto zdobył 83 punkty w poprzedniej edycji gry. Vranjes to stałe fragmenty gry. Strzały i pewne punkty. Dobra inwestycja w przystępnej cenie. Trzy bramki w tym dwie z rzutu karnego w meczach towarzyskich.

Dariusz Kołodziej [PODBESKIDZIE] - 1.0M - Kołodziej dobrze się spisywał w sparingach. Zdobył trzy bramki w tym jedną z karnego. W tej cenie idealny na ławkę jak i do pierwszego składu.

Maciej Jankowski [WISŁA K.] - 1.8M - Franciszek Smuda ładnie pogodził Brożka z Mackiem Jankowski. Okazało się że mogą grać razem, Jankowski został pomocnikiem i radził sobie wyśmienicie w sparingach. Zdobył trzy bramki. Jego dorobek poprzedniej edycji Wygraj Ligę to 44 punkty.

Damian Kędzior [JAGIELLONIA] - 0.8M - Odkrycie Jagi w okresie przygotowawczym. Trzy bramki w sparingach prawdopodobnie dadzą mu miejsce w składzie Jagiellonii.

Damian Dąbrowski [CRACOVIA] - 1.1M - Kolejny tani piłkarz który spisywał się dobrze w sparingach. Damian zdobył dwie bramki.

Maciej Makuszewski [LECHIA G.] - 1.8M - Pomocnik nakierowany na ofensywę. Dwie bramki w sparingach. Silna Lechia przyniesie na dużo punktów w tym sezonie. Ostatnio 72 punkty.

Tomasz Podgórski [PIAST G.] - 1.8M - Pomocnik lubiący dośrodkowywać co może dać punkty za asysty. Ostatnio zdobył ich 42. W sparingach zdobył dwie bramki, jest w formie.

Kamil Wilczek [PIAST] - 1.6M - Kamil bramki strzelać potrafi. W sparingach strzelił ich dwie. W poprzednim sezonie dziewięć.

Gerard Badia [PIAST] - 1.4M - Pięć bramek w poprzednim sezonie i jedna w sparingach. Piast ma zabójczy początek ligi ale potem będzie trochę luźniej.

Prejuce Nakoulma [GÓRNIK Z.] - 2.5M - Dodałem go tutaj mimo wysokiej ceny 2.5M. To zawodnik który gra często napastnika. Zdobywa bramki i asysty.

Napastnicy:

Łukasz Zwoliński [POGOŃ] - 0.8M - Nie pewny status Robaka pozwala optymistycznie patrzeć na Łukasza Zwolińskiego. Pięć bramek w sparingach mówi samo za siebie.

Mateusz Mak [GKS BEŁCHATÓW] - 1.9M - Zdobył trzy bramki w sparingach,wykorzystał jeden rzut karny. Dorósł jako piłkarz, może być odkryciem rundy.

Paweł Buzała [GÓRNIK Ł] - 1.7M - Jedyny napastnik Górnika. Pewny skład i kilka bramek. Dobry w sparingach, zdobył 2 bramki.

Dariusz Zjawiński [CRACOVIA] - 1.8M - 4 bramki w sparingach.

Alvarinho [ZAWISZA] - 1.4M - Już się pokazał w meczu o Superpuchar. Dwie bramki w sparingach, ofensywny piłkarz Zawiszy która kreuje masę okazji.

Robert Demjan [PODBESKIDZIE] - 1.8M - Powrót do Ekstraklasy w której był skutecznym napastnikiem. Podbeskidzie znów zacznie zdobywać bramki.

Zaur Sadajew [LECHIA G.] - 2.1M - Walczak z instynktem snajpera w silnej Lechii Gdańsk.

Myślę że z tej listy wybiorę silny skład. Jeszcze raz spojrzę na terminarz trudności i wybieram moja piętnastkę.--
Tekst pochodzi z serwisu fplsufler.com, który doradza Prezesom Wygraj Ligę.
Zagraj w Lidze FPLSufler! Kod do dołączenia: 6d505ca5 .