1 liga

 • Ruch Chorzów reaguje na wpis Morawieckiego ws. hitu z Wisłą Kraków. Jednoznacznie

  Ruch Chorzów reaguje na wpis Morawieckiego ws. hitu z Wisłą Kraków. Jednoznacznie

  "Czasu na zmianę miejsca rozegrania meczu z Wisłą Kraków już nie ma" - poinformował Ruch Chorzów na Twitterze. Klub postanowił zdusić w zarodku polityczne przepychanki w sprawie rozegrania tego spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W tę wdali się wcześniej premier Mateusz Morawiecki i marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

 • Marszałek odpowiada Morawieckiemu. Ostre słowa. 'W końcu się interesujesz'

  Marszałek odpowiada Morawieckiemu. Ostre słowa. "W końcu się interesujesz"

  "W końcu interesujesz się sprawami Śląska? Choć dawno Ciebie tutaj nie było" - w takich, a nawet jeszcze mocniejszych słowach marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski odpowiedział premierowi Morawieckiemu. Chodzi o sprawę organizacji meczu Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim. Szef rządu kilka godzin wcześniej sam zaczepił marszałka na Twitterze, twierdząc, że on stoi na przeszkodzie do organizacji wydarzenia.

 • Morawiecki interweniuje ws. hitu na Stadionie Śląskim. 'Wzywam Marszałka'

  Morawiecki interweniuje ws. hitu na Stadionie Śląskim. "Wzywam Marszałka"

  "Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki w sprawie organizacji meczu Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. Premier zaapelował do marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego, żeby ten "nie blokował działań państwa".

 • Oficjalnie: Rok po kuriozalnym zwolnieniu Banasik wraca na ławkę trenerską
 • Wielki powrót Błaszczykowskiego. Kibice czekali na tę chwilę prawie dwa lata
 • Co za absurd. Piłkarze polskiego klubu wrócą na stadion. Kibice już nie

  Co za absurd. Piłkarze polskiego klubu wrócą na stadion. Kibice już nie

  Dobre wieści dla piłkarzy Skry Częstochowa. Urząd Miasta oficjalnie poinformował o zakończeniu modernizacji stadionu przy ul. Loretańskiej i wydaniu zgody na użytkowanie. Niewykluczone, że jeszcze podczas rundy wiosennej zawodnicy powrócą na własne boisko i rozegrają pierwsze domowe spotkania w I lidze. Nie będą oni jednak mogli liczyć na... doping kibiców.

 • Królewski króciutko o odejściu piłkarza Wisły Kraków. Napisał jedno słowo
 • Stało się. Wisła Kraków żegna transferowy niewypał. Jeszcze mu dopłaci
 • Sobolewski dostał pytanie o Błaszczykowskiego. Nie zostawił mu złudzeń. 'Nie ma takiej możliwości'

  Sobolewski dostał pytanie o Błaszczykowskiego. Nie zostawił mu złudzeń. "Nie ma takiej możliwości"

  Jakub Błaszczykowski jest coraz bliżej powrotu do gry po ciężkiej kontuzji, której doznał jeszcze latem 2021 roku. Z powrotu doświadczonego pomocnika cieszy się trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski, który zaznacza jednak, że ten nie będzie mógł liczyć na specjalne traktowanie z uwagi na status legendy klubu. - Nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. Nie będzie się od niego zaczynało składu, nie ma takiej możliwości - zakomunikował w rozmowie z portalem Meczyki.pl.

 • Porażka, a potem zwolnienie. Kolejny polski klub zmienia trenera

  Porażka, a potem zwolnienie. Kolejny polski klub zmienia trenera

  "Decyzją Zarządu Klubu obowiązki trenera pierwszej drużyny GKS Tychy przestał pełnić dziś Dominik Nowak" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. W ostatniej kolejce drużyna 51-letniego szkoleniowca uległa Sandecji Nowy Sącz 2:3, notując czwartą wiosenną porażkę. Tyszanie wciąż nie mogą być pewni utrzymania w 1. Lidze.