Patryk Czarnowski

Patryk Czarnowski

Patryk Czarnowski urodził się 1 listopada 1985 roku w Ostródzie, w województwie warmińsko – mazurskim. Jest polskim piłkarzem siatkowym grającym na pozycji środkowego. Na swoim koncie ma zarówno liczne występy klubowe, jak i występy w reprezentacji Polski.

Kariera klubowa i w reprezentacji

Na początku swojej kariery był mocno związany z tym miastem i regionem. Jako piłkarz wychował się w klubie SALOS Ostróda. Wychowywał się także w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Karierę w reprezentacji zaczął dość wcześnie, początkowo w drużynie kadetów. W roku 2005 wystąpił w reprezentacji juniorów i kadetów na mistrzostwach świata; Polska zdobyła wówczas złoty medal, co niewątpliwie było jednym z najważniejszych punktów w karierze Czarnowskiego.

Szybko został też zauważony jako jeden z najbardziej obiecujących, młodych piłkarzy siatkowych w Polsce. W kolejnych latach zaczął on regularnie występować w polskiej reprezentacji. W roku 2010 został powołany do kadry Polski; zadebiutował w towarzyskim meczu z Francją. Tego samego roku razem z polską reprezentacją wziął udział w mistrzostwach świata. Na kolejnych mistrzostwach wystąpił rok później, tym razem zdobywając ze swoją drużyną srebrny medal. Wielokrotnie występował również w rozgrywkach krajowych, odnosząc ze swoimi drużynami niemałe sukcesy. Na przestrzeni lat występował w klubach AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel oraz ZAKSA Kędzierzyn – Koźle. Razem z ostatnią drużyną w roku 2016 zdobył mistrzostwo Polski.

Pozycja na boisku

Czarnowski gra na pozycji środkowego; odpowiada tym samym za blokowanie przeciwnika i wyprowadzanie ataków. Jego wzrost wynosi 202 cm. Zasięg w ataku to 365 cm, zaś zasięg w bloku – 334 cm.

Inni zawodnicy:

Grzegorz Kosok - Robert Milczarek - Joanna Mirek - Edward Skorek - Krzysztof Gierczyński

Patryk Czarnowski