Red Bull Art of Motion. Najlepsi freerunnerzy na Santorini

Już w sobotę, 14 września na wyspie Santorini w Grecji, odbędzie się na finał zawodów Red Bull Art of Motion. Wyspa znana jest jako freerunningowy raj, gdzie 18 najlepszych na świecie sportowców będzie ze sobą konkurować na triki oraz unikalny styl.

Wśród sobotnich finalistów znajdują się zawodnicy m.in. z Francji, Szwecji, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji. Start w Grecji zapewniony mają sportowcy, którzy zajęli pierwsze 8 miejsc w zeszłorocznej edycji Red Bull Art of Motion. Freerunnerzy mogli się również zakwalifikować poprzez przesłanie nagrania video z próbką swoich umiejętności. Tylko 6 z nich dostało szansę znalezienia się w najlepszej 18. Dodatkowo w środę, 11 września odbędą się kwalifikacje do finałów do których dostanie się tylko 4 zawodników..

Sobotnie zmagania w ramach Red Bull Art Of Motion będzie można oglądać na żywo, 14 września o godzinie 15:00 na stronie www.redbull.tv oraz na www.redbull.pl

ZAWODNICY

Pasha Petkuns (Litwa) Jesse La Flair (Stany Zjednoczone) Yoann Leroux (Francja) Vincent Coryell (Stany Zjednoczone) Marcus Gustafsson (Szwecja) Bart van der Linden (Holanda) Luis Alkmin (Portugalia) Stanislavs Lazdans (Litwa) Alexander Zyulev (Rosja) Pamela Forster (Austria) Aleksandra Shevchenko (Rosja) Erica Madrid (Stany Zjednoczone)