Creative Jam, czyli parkour i freerun

Wyjątkowi goście, biegi, efektowne, trudne triki, warsztaty sportowe! To właśnie Creative Jam, ogólnopolski zlot Parkour i Freerun! Podczas imprezy odbędą się pierwsze w Polsce zawody Freerun! Zlot już między 11 a 12 lutego w Warszawie!

Dołącz do nas na Facebooku

- To pierwsza taka okazja w Polsce i cieszymy się, że mamy zaszczyt być jej organizatorami. Nowoczesne sporty mają bardzo duże znaczenie dla młodych osób, szukających świeżych i nietypowych sposobów na swój rozwój.  Goście z zagranicy coraz częściej wyrażają chęć udziału w naszych wydarzeniach, a nasz kraj znaczy coraz więcej na arenie międzynarodowej - mówi Kamil Dołowski, jeden z organizatorów imprezy, reprezentujący stowarzyszenie Parkour United.

Zawody, czyli kreatywnie i bezpiecznie

W dobie presji związanej ze skakaniem coraz wyżej, dalej,  coraz bardziej ryzykując nasze bezpieczeństwo i zdrowie, te zawody są apelem od Parkour United do wszystkich trenujących. Organizatorzy chcą pokazać, że można inaczej, a jedyne, czego nam trzeba, to kreatywności i więcej zabawy w tym, co robimy. Głównym celem zawodów nie jest rywalizacja z innymi, a nabranie świeżego spojrzenia na samego siebie.

Uczestnicy Creative Jam biorący udział w zawodach,  oceniani będą według 4 kryteriów: kreatywność, styl poruszania się, trudność wykonywanych elementów i najważniejszy czynnik bezpieczeństwo. To pierwsze w Polsce zawody we Freerun. Jednak ich  celem nie jest rywalizacja, a wspólne inspirowanie siebie i innych do większego zaangażowania w uprawianie sportów i swój własny rozwój.  

Dowiedź się co i jak

Jeżeli jest coś, o co chciałeś zapytać doświadczonych traceurów i freerunerów z Polski, Łotwy i Rosji, to warsztaty podczas Creative Jamu będą ku temu idealną okazją. Przyjdź, potrenuj, dowiedz się, jak postrzegają swój rozwój i progress - weź udział w treningu z gośćmi specjalnymi.

O parkourze freerunningu opowiadać będą:

Pasha Petkuns (Łotwa), uczestnik imprez Red Bull Art of Motion, czy Krap Invaders.

Ekstremalny Pasha Petkuns

 

Alexander Zyulev (Rosja), którego innowacyjność, styl poruszania się, oraz zasób umiejętności budzi podziw trenujących na całym świecie.

Zobacz Alexandra Zyuleva w akcji!

 

Parkour United

Parkour United to stowarzyszenie, które zrzesza ludzi zajmujących się trenowaniem, propagowaniem i rozwijaniem idei związanych z parkour i freerun. Celem stowarzyszenia jest propagowanie idei parkour i freerun wśród dzieci i młodzieży, a także budowanie pozytywnego wizerunku ludzi trenujących te dyscypliny. Parkour i freerun może być również walką z niską aktywnością fizyczną społeczeństwa, ponieważ uprawianie tych sportów nie wymaga od ćwiczącego zakupu drogiego sprzętu, a z drugiej strony jest niezwykle widowiskowe.

Jednym z działań stowarzyszenia jest m.in. organizacja cotygodniowych treningów., podczas których uczestnicy do ćwiczeń używają miękkich przeszkód, które doskonale imitują przestrzeń miejską.

Na weekend pełen emocji i intensywnych treningów zapraszamy już między 11 a 12 lutego! Impreza odbędzie się w warszawskiej Parkour United Academy przy ul. Koncertowej 4.  Chcesz poznać tajniki parkour i freerun! Wybierz się koniecznie!

Więcej informacji znajdziesz

TUTAJ!