Poznaj parkour i freerun

Widowiskowe pokazy, biegi, efektowne, trudne triki. To właśnie parkour i wywodzący się z niego freerun. Tajniki tych ekstremalnych sportów będzie można poznać podczas warsztatów organizowanych przez stowarzyszenie Parkour United.

Stowarzyszenie Parkour United to inicjatywa zrzeszająca ludzi zajmujących się trenowaniem, propagowaniem i rozwijaniem idei związanych z parkour i freerun. Z okazji rozpoczęcia oficjalnej działalności stowarzyszenia, 22 października odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego organizatorzy przybliżą publiczności idee parkour i freerun.

Parkour United zrzesza profesjonalistów zajmujących się tymi aktywnościami sportowymi. Wielu z nich to absolwenci AWF i trenerzy różnych dyscyplin sportowych. Niektórzy wykorzystują zdobyte umiejętności w pracy kaskaderskiej.

Celem stowarzyszenia jest propagowanie idei parkour i freerun wśród dzieci i młodzieży, a także budowanie pozytywnego wizerunku ludzi trenujących te dyscypliny. Parkour i freerun może być również walką z niską aktywnością fizyczną społeczeństwa, ponieważ uprawianie tych sportów nie wymaga od ćwiczącego zakupu drogiego sprzętu, a z drugiej strony jest niezwykle widowiskowe.

Treningi organizowane przez stowarzyszenie Parkour United odbywają się co tydzień. Uczestnicy do ćwiczeń używają miękkich przeszkód, które doskonale imitują przestrzeń miejską.

W ramach warsztatów organizatorzy opowiedzą o tym, czym jest ich organizacja i jak starają się rozwijać parkour w Warszawie. W dalszej części szkolenia, członkowie Parkour United zaprezentują swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze. Wszyscy chętni będą mieli możliwość spróbowania pokonania tej samej trasy. Program przewiduje także warsztaty praktyczne, gdzie każdy będzie mógł poznać techniki jakich używa się na treningach.

Wszystkich, którzy chcieliby przekonać się czym jest parkour i freerun zapraszamy 22 października o godz. 18.30 na warszawski Ursynów. Impreza odbędzie się w Gimnazjum nr 92 przy ul. Koncertowej 4.

Szczegółowe informacje na stronie stowarzyszenia.