Ruszyła rejestracja zawodników do Red Bull X-Alps 2013

Starcie 30 najlepszych paralotniarzy z całego świata, ekstremalne zmagania na trasie z Salzburga do Monaco, 900 km wyścigu wśród alpejskich szczytów. Tak zapowiadają się przyszłoroczne zawody Red Bull X-Alps! Rejestracja ruszyła 15 lipca i potrwa do 15 września 2012.

Dołącz do nas na Facebooku

- Red Bull X-Alps to nie tylko ekstremalna wyprawa, sprawdzian koncentracji i taktyki, to także próba zmierzenia wytrzymałości ludzkiego ciała - odporności na ból, wycieńczenie i skrajne niebezpieczeństwo. Doskonała strategia, optymalna wytrzymałość, silna psychika to tylko niektóre cechy jakie konieczne są do pokonania trasy prowadzącej z Salzburga do Monako. Przyszłoroczna edycja będzie już szóstą odsłoną tego spektakularnego wydarzenia - zapowiadają organizatorzy.

Red Bull x-Alps 2011Red Bull x-Alps 2011 Fot.: Redbullxalps.com

W imprezie, która rozpocznie się 14 lipca 2013, udział weźmie 30 najlepszych zawodników z całego świata, którzy wyłonieni zostaną na podstawie zdolności paralotniarskich, doświadczenia alpinistycznego oraz siły umysłowej, niezbędnych do ukończenia przyszłorocznej edycji tego pełnego przygód wyścigu. - Celem każdego z zawodników będzie pokonanie 900-kilometrowej trasy prowadzącej przez Alpy z Salzburga do Monako - tak szybko jak to tylko możliwe - podkreśla zespół Red Bulla. Jak mówią organizatorzy buty do wspinaczki i paralotnia będą jedynym sprzętem, jaki pomoże uczestnikom w rywalizacji. Natomiast wybranie odpowiedniej trasy i strategii zależeć będzie od zawodnika.

Zobacz jak było w 2011 roku!

 

- Format edycji, która wypada w 10. rocznicę pierwszego wyścigu, pozostaje ten sam. Fani będą mogli śledzić przebieg akcji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem w pełni interaktywnej mapy Live Tracking. Jednak zmieni się kilka zasad. Obowiązkowy czas odpoczynku zostanie wydłużony, a korzystanie z prototypowego sprzętu latającego będzie zabronione. Uczestnicy przyszłorocznej edycji będą mieli także możliwość zabrania drugiego pomocnika - informują organizatorzy. - Wyścig będzie trwał aż do momentu, kiedy pierwszy zawodnik wyląduje na monakijskiej plaży - dodaje team Red Bulla.

Red Bull x-Alps 2011Red Bull x-Alps 2011 Fot.: Redbullxalps.com

Zwycięzcą Red Bull X-Alps w 2011 roku po raz drugi został Szwajcar Christian Maurer, który pokonał konkurencję, prezentując niezwykłe umiejętności paralotniarskie. Ukończył wyścig w 11 dni, 4 godziny i 22 minuty, jako jeden z zaledwie dwóch zawodników, którym udało się dotrzeć na metę. W zawodach startował również Paweł Faron, jedyny Polak zakwalifikowany do wyścigu. Paralotniarz ukończył konkurencję na 17 pozycji.

Zgłoszenia do przyszłorocznych zawodów Red Bull X-Alps można wysyłać w terminie od 15 lipca do 15 września 2012. Aplikację dla zawodników znajdziesz TUTAJ.