Weekend w chmurach: impreza paralotniowa dla niesłyszących

Loty w tandemie z instruktorem, wykłady teoretyczne o bezpieczeństwie lotów, pokazy skoków spadochronowych i modeli latających RC sterowanych radiem, loty balonem. Tak zapowiada się Weekend w Chmurach, pierwsza w Polsce impreza paralotniowa dla niesłychących. Piknik odbędzie się już między 25 a 27 maja na lotnisku w Borsku.

Dołącz do nas na Facebooku

Loty na paralotni

Lot paralotnią w tandemieLot paralotnią w tandemie Fot.: Ksnmewa.pl

Loty paralotnią skierowane są przede wszystkim do osób niesłyszących. W ramach imprezy przewidziane są wykłady teoretyczne poświęcone bezpieczeństwie lotów oraz aerodynamice i mechanice lotów. Uczestnicy wezmą również udział w ćwiczeniach praktycznych w stawianiu i podpinaniu skrzydła oraz zakładaniu uprzęży.

Lot balonemLot balonem Fot.: Ksnmewa.pl

Piknik integracyjny

Lot balonemLot balonem Fot.: Ksnmewa.pl

Wszyscy miłośnicy podniebnych przygód będą mogli wziąć udział w otwartym pikniku integracyjnym. W ramach imprezy odbędzie się m.in. prezentacja modeli latających RC sterowanych radiem, pokaz paralotni z napędem oraz loty balonem na ogrzewane powietrze i skoki spadochronowe. Będzie można także zobaczyć różne rodzaje konstrukcji paralotni i wyposażenia pilota paralotniowego. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólne ognisko.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć TUTAJ.