Red Bull X-Fighters w Monachium: Sherwood w drodze po tytuł mistrza

Już w najbliższą sobotą 11 sierpnia w Monachium odbędzie się przedostatnia rywalizacja w ramach tegorocznej Światowej Serii Red Bull X-Fighters. Nowozelandczyk Levi Sherwood ma duże szanse, by już podczas najbliższych zawodów zapewnić sobie tytuł Mistrza. Drugie w tym roku zwycięstwo Sherwooda, które wywalczył w Madrycie, zapewniło mu 80-punktową przewagę nad Javierem Villegasem z Chile. Podczas przystanku w Niemczech do zgarnięcia jest 100 punktów.

Kibicujesz X-Fightersom? Podziel się wrażeniami na Facebooku

11 sierpnia Stadion Olimpijski w Monachium zamieni się we freestyle motocrossową mekkę. Levi Sherwood (230 punktów) spróbuje powtórzyć sukces z Madrytu, by pozostać na szczycie klasyfikacji generalnej przed Javierem Villegasem (150 punktów). Pierwsza w historii monachijska rywalizacja będzie punktem kulminacyjnym tegorocznej bitwy o mistrzostwo.

Red Bull X-Fighters w MadrycieRed Bull X-Fighters w Madrycie Fot.: Red Bull Content Pool

Zmagania najlepszych zawodników  FMX na świecie podziwiać będzie aż 40 000 fanów. W rywalizacji Red Bull X-Fighters riderzy wzbijają się na swych motocyklach na wysokość 15 metrów i pokonują w powietrzu dystanse dochodzące do 30 metrów. Te spektakularne zawody będzie można podziwiać nie tylko na niemieckim Stadionie Olimpijskim, ale również w relacji na żywo w internecie - w sobotę od godz. 20.00 na Red Bull TV.

Podczas zmagań w Madrycie Francuz Thomas Page, który w klasyfikacji generalnej zajmuje czwartą pozycję (135 punktów), otrzymał od hiszpańskiej publiczności owację na stojąco za swój fantastyczny trik - body varial to no-footed can-can. Taka Higashino z Japonii także kontynuuje dobrą passę, która zaczęła się w Madrycie od zaliczenia rock solid backflipa, który zapewnił mu piąte miejsce.

Dany Torres podczas Red Bull X-Fighters w MadrycieDany Torres podczas Red Bull X-Fighters w Madrycie Fot.: Red Bull Content Pool

Szansę na tytuł mistrza ma w dalszym ciągu Javier Villegas, który na podium stanął w tym sezonie tylko raz - zajął trzecie miejsce podczas inauguracyjnego przystanku w Dubaju. W Glen Helen był czwarty, a w Madrycie dopiero siódmy. Obecny mistrz Dany Torres był drugi w Hiszpanii i teraz z sumą 130 punktów zajmuje piątą pozycję. Nie wyklucza go to jednak z walki o obronę tytułu, gdyż liczy na zwycięstwo w Monachium i finał w Sydney.

Lista zawpdników RED Bull X-Fighters w Monachium:

Dany Torres, Blake Williams, Eigo Sato, Tom Pages, Levi Sherwood, Javier Villegas, Maikel Melero, Mat Rebeaud, Remi Bizouard, Rob Adelberg, Hannes Ackermann

Relacja na żywo: w sobotę o godzinie 20.00 TUTAJ !

Tegoroczne zmagania Światowej Serii Red Bull X-Fighters zakończą się 6 października w Sydney w Australii.

Zmagania FMX! Dowiedz się więcej o Red Bull X-Fighters! Szczegóły także na oficjalnej stronie imprezy!