Swatch Freeride World Tour by The North Face: nowe oblicze freeride'u

W 2013 roku najlepsi freeriderzy z całego świata zmierzą się w nowych zawodach Swatch Freeride World Tour by The North Face. Cykl ten powstał z połączenia Freeride World Tour z rozgrywanymi w Ameryce Północnej i Południowej Freeskiing World Tour i The North Face Masters of Snowboarding.

Dołącz do nas na Facebooku

Imprezy odbywać się będą m.in. w Revelstoke, Chamonix-Mont-Blanc, Kirkwood i Fieberbrunn. Wielki finał to oczywiście legendarne zawody Verbier Xtreme.

Eva WalknerEva Walkner Fot.: Freerideworldtour.com / Tero Repo

Na liście startowej znajdą się zawodnicy zakwalifikowani we wszystkich trzech seriach rozegranych w 2012 roku, a także najważniejszych eventach Freeride World Qualifier. Dodatkowo przyznane zostanie kilka dzikich kart.

Równolegle z 5-gwiazdkowym cyklem Swatch Freeride World Tour by The North Face odbędzie się około 40 imprez kwalifikacyjnych (FWQ) o statusie od 1 do 4 gwiazdek. Startujący w nich zawodnicy zdobywać będą punkty, których liczba uzależniona będzie od statusu imprezy, a najlepsi zapewnią sobie miejsce we Freeride World Tour 2014.

 

- Połączenie naszych sił z pewnością przyczyni się do rozwoju freerideu. Nie mówię tylko o World Tour, ale także o imprezach kwalifikacyjnych, które rozegrane zostaną w Nowej Zelandii, obu Amerykach i w Europie. W ten sposób zawodnicy z wielu krajów zyskują szansę na wejście do Swatch Freeride World Tour by The North Face - tłumaczy Nicolas Hale-Woods, Dyrektor Zarządzający Freeride World Tour Europe.

- Połączenie dwóch serii narciarskich zawodów freerideowych to ważne wydarzenie dla naszego sportu. Nie tylko pozwoli na lepszą promocję, ale daje też szansę na przebicie się do czołówki wielu nowym zawodnikom - podkreśla Reine Barkered, zwycięzca Swatch Freeride World Tour w 2012 roku.

Emilien BadouxEmilien Badoux Fot.: Freerideworldtour.com

- Poza takimi szczegółami jak sędziowanie, ujednolicone rankingi i format, najbardziej cieszy mnie to, że wreszcie najlepsi zawodnicy z obu serii będą mieli szansę rywalizować ze sobą. Już w minionym sezonie, kiedy startowaliśmy razem w Revelstoke można było zauważyć jak pozytywne przynosi to efekty - mówi Drew Tabke, czołowy zawodnik Freeride World Tour i Freeskiing World Tour.

- Bardzo się cieszę z połączenia obu tourów. Dzięki temu zobaczymy więcej zawodników z Ameryki Północnej w Europie i z pewnością podniesie to poziom rywalizacji - cieszy się snowboardzista Ralph Backstrom.

Shannan YatesShannan Yates Fot.: Freerideworldtour.com / Jeremy Bernard

- Od 1980 roku jesteśmy obecni w świecie freerideu. Wspieraliśmy takich wizjonerów jak Scott Schmidt i Jim Zellers. Teraz zainspirowani przez naszych zawodników startujących we Freeride World Tour - Giulię Monego, Janette Hargin i Xaviera De Le Rue - postanowiliśmy zrobić krok dalej. Bardzo cieszymy się ze współpracy ze Swatch Freeride World Tour i będziemy aktywnie wspierać organizatorów wszystkich imprez - zaznacza Eric Pansier, Dyrektor Marketingu The North Face dla regionu EMEA.

- Od wielu lat wspieramy rozwój freerideu i bardzo cieszy nas połączenie największych imprez tego typu. Rywalizacja najlepszych zawodników w sześciu imprezach będzie niezwykle emocjonująca. Nie możemy się już doczekać - dodaje Marco Vaccari, Dyrektor Marketingu firmy Swatch, która po raz drugi z rzędu została sponsorem głównym cyklu.

Bernard JeremyBernard Jeremy Fot.: Freerideworldtour.com

- Freeride to konkurencja z bogatą historią i rzeszą utalentowanych zawodników. Teraz dzięki wsparciu dwóch dużych firm i połączeniu sił dwóch organizacji, które mają doświadczenie w działaniu w obu Amerykach i Europie możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem - podsumowuje Adam Comey, Prezes Mountain Sports International i Dyrektor Zarządzający Freeride World Tour Americas.

Kalendarz Swatch Freeride World Tour by The North Face 2013:

1. Swatch Freeride World Tour Revelstoke 2013 by The North Face (7 - 12  stycznia, Revelstoke, Kanada)

2. Swatch Freeride World Tour Chamonix-Mont-Blanc 2013 by The North Face (26 stycznia - 1 lutego, Chamonix-Mont-Blanc, Francja)

3. Swatch Freeride World Tour Kirkwood 2013 by The North Face (27 lutego - 3 marca, Kirkwood, USA)

4. Swatch Freeride World Tour Fieberbrunn Pillerseetal 2013 by The North Face (9 - 15 marca, Fieberbrunn Pillerseetal, Austria)

5. TBC

6. Swatch Verbier Xtreme 2013 by The North Face (23 - 31 marca, Verbier, Szwajcaria)

Więcej informacji o zawodach Swatch Freeride World Tour by The North Face znajdziesz TUTAJ.