Todd Potter mistrzem step'upu. Drugi przystanek Red Bull X-Fighters

- To spełnienie marzeń - komentował Todd Potter wygraną podczas drugiego przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012, który został rozegrany 12 maja w Glen Helen. Amerykański zawodnik najlepiej poradził sobie na największym i najtrudniejszym torze w historii zawodów, tym samym zapewniając sobie najwyższe miejsce na podium.

Dołącz do nas na Facebooku

W pojedynku na wysokim na 18 metrów step-up'ie Todd Potter pokonał innego specjalistę od powietrznych akrobacji - Thomasa Pages. Francuz w ćwierćfinałach i półfinałach zapewniał widzom niemniejsze emocje. W rywalizacji finałowej popełnij jednak błąd i musiał zrezygnować z oddania jednego ze skoków. - Byłem już nieco zmęczony i po prostu mi nie wyszło - komentował zawodnik.

Red Bull X-Fighters w Glen HelenRed Bull X-Fighters w Glen Helen Fot.: Red Bull / Garth Milan

Ostatecznie Thomas Pages uplasował się na drugim miejscu, a trzeci na podium był Amerykanin Wes Agee, który po raz pierwszy startował w zawodach Red Bull X-Fighters.

Red Bull X-Fighters w Glen HelenRed Bull X-Fighters w Glen Helen Fot.: Jorg Mitter / Red Bull

Typowani na faworytów Levi Sherwood i Dany Torres zrezygnowali w początkowych rundach ze step-up'u i ostatecznie uplasowali się odpowiednio na siódmej i ósmej pozycji. Potter objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej ze 135 punktami na koncie, wyprzedzając zwycięzcę inauguracyjnego przystanku w Dubaju - Leviego Sherwooda (120). Tuż za podium uplasował się jeżdżący z kontuzją barku Javiera Villegasa, który obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Red Bull X-Fighters w Glen HelenRed Bull X-Fighters w Glen Helen Fot.: Red Bull / Christian Pondella

Wyniki zawodów w Glen Helen:

1. Todd Potter (USA) 2. Thomas Pages (Francja) 3. Wes Agee (USA) 4. Javier Villegas (Chile) 5. Eigo Sato (Japonia) 6. Rob Adelberg (Australia) 7. Levi Sherwood (Nowa Zelandia) 8. Dany Torres (Hiszpania) 9. Maikel Melero (Hiszpania) 10. Nick Dunne (USA) 11. Martin Koren (Czechy)

Red Bull X-Fighters w Glen HelenRed Bull X-Fighters w Glen Helen Fot.: Red Bull / Predrag Vuckovic

Przystanki Red Bull X-Fighters 2012:

. Glen Helen (USA) - 12 maja . Stambuł (Turcja) - 16 czerwca . Madryt (Hiszpania) - 20 lipca . Monachium (Niemcy) - 11 sierpnia . Sydney (Australia) - 6 października