Levi Sherwood zwycięzcą Red Bull X-Fighters w Dubaju

Zwycięzcą inauguracyjnego przystanku Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2012 rozegranego 13 kwietnia w Dubaju został Nowozelandczyk Levi Sherwood. Zawodnik FMX na oczach 20 000 publiczności zaliczył swoje czwarte zwycięstwo w karierze i zarazem pierwsze od czasu triumfu w Londynie w 2010 roku.

Dołącz do nas na Facebooku

Sherwood, podczas tych najbardziej prestiżowych zawodów FMX na świecie, ponownie zaprezentował swój niepowtarzalny, płynny styl jazdy.

- Ta wygrana ma dla mnie ogromne znaczenie - powiedział rozpromieniony 20-letni Sherwood. - Na starcie brakowało mi pewności siebie - dodał Nowozelandczyk.

Levi SherwoodLevi Sherwood Fot.: Balzas Gardi

Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się Australijczyk Rob Adelberg, a trzecią pozycję zajął Javier Villegas z Chile, który na podium wspiął się po raz pierwszy.

- Po latach poświęceń w końcu mi się udało - powiedział Javier Villegas. - Nie zamierzam na tym poprzestać. Chcę stawać na podium przez cały sezon - dodał Villegas.

W Dubaju nie powiodło się głównym faworytom - Hiszpanowi Dany'emu Torresowi oraz Norwegowi Andre Villa. Obaj zawodnicy odpadli z rywalizacji już w ćwierćfinałach, ostatecznie zajmując odpowiednio ósme i piąte miejsce.

Red Bull X-Fighters w DubajuRed Bull X-Fighters w Dubaju Fot.: Jorg Mitter / Red Bull

Wcześniej Villa nie był w stanie ukryć łez szczęścia, po tym jak w kwalifikacjach udało mu się zająć drugie miejsce. Powrót do jazdy na najwyższym poziomie po kontuzji nogi, której nabawił się w zeszłym sezonie, wywołał trudne do przezwyciężenia emocje.

Red Bull X-Fighters to obecnie największa i najbardziej ceniona seria freestyle motocrossowa na naszej planecie, w ramach której sześciu riderów FMX walczy o punkty podczas sześciu przystanków na czterech kontynentach.

Wyniki zawodów w Dubaju:

1. Levi Sherwood (NZL) 100 pkt 2. Rob Adelberg (AUS) 80 pkt 3. Javier Villegas (CHL) 65 pkt 4. Josh Sheehan (AUS) 55 pkt 5. Andr? Villa (NOR) 45 pkt 6. Todd Potter (USA) 35 pkt 7. Edgar Torronteras (ESP) 30 pkt 8. Dany Torres (ESP) 25 pkt 9. Mat Rebeaud (SUI) 20 pkt 10. Eigo Sato (JPN) 15 pkt

Red Bull X-Fighters w DubajuRed Bull X-Fighters w Dubaju Fot.: Jorg Mitter / Red Bull

Przystanki Red Bull X-Fighters 2012:

. Glen Helen (USA) - 12 maja . Stambuł (Turcja) - 16 czerwca . Madryt (Hiszpania) - 20 lipca . Monachium (Niemcy) - 11 sierpnia . Sydney (Australia) - 6 października

Relacje z zawodów Red Bull X-Fighters znajdziesz TUTAJ.